Kryšpín

Důvod nedávného zablokování odletu ruského letounu příkazem pana Kalouska?

Na palubě byl ruský občan Tolabarov

Nejlepší odpověď
Vojta24

Tehdejší ministr Kalousek se tak snažil zabránit mezinárodní ostudě a opravit chybu ministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS.

Na palubě letadla byl podnikatel Alexeje Torubarov, kterého Blažek vydal k trestnímu stíhání do ruska i přesto že s ním ještě nebylo ukončeno azylové řízení (Torubarov sám tvrdil, že byl vydírán ruskou tajnou službou a policií, a žádal u nás o azyl a ochranu).

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) na to nedbal a poslal ho zpět do „milované vlasti“. Přesto že azylové řízení ještě neskončilo – čekalo se ještě na verdikt ústavního soudu o odkladu vydání (a v takovém případě podle zákona k vydání nemělo dojít, dokud rozhodnutí soudu nepadne a azylové řízení tím neskončí).

Kalousek prostě tehdy zakročil, aby zjednal nápravu a zabránil naší mezinárodní ostudě a neoprávněnému vydání podnikatele.

Ruský letoun ale nakonec stejně z letiště odletěl i s Torubarovem. Rusové si svoje politicky pronásledované podnikatele vždy nějak domů odvlečou a už o nich nikdy nikdo neuslyší.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg to komentoval slovy: „Byl to prostě typický omyl. První informace, kterou jsme dostali, zněla, že vydání bylo zastaveno, pak zase že ne …“

Další odpovědi
Edison

Co je to za blábol?? Odkud? Kam? Který Kalousek může v tomto vydávat nějaké relevantní příkazy, které by někdo musel poslouchat?

hapiky

Ono už je to nějaký rok. Zajímavé bylo, proč mu tak záleželo na tom, aby ten Rus neodcestoval, proč nebyl za to stíhaný atd…

Kryšpín

Letadlo z pražského letiště Václava Havla do Moskvy, zpráva která neproběhla tiskem, analytik Jaroslav Štěpec

Edison

Takže v zásadě neověřitelná informace…

Vojta24

Výživný rozhovor je zde z jeho ženou https://www.li­dovky.cz/domov/vy­danim-torubarova-jste-dali-najevo-zavislost-rika-ruska-novinarka.A130610_223­136_ln_domov_jzl … a zde přímo s ním https://www.li­dovky.cz/domov/rus-torubarov-kalousek-je-chlap-putina-se-neboji.A130707_133­635_ln_domov_jzl … Kalousek se tak kupodivu zachoval jediný správně, zatímco ostatní politici by to prostě jen jako standardní zakrslí srabi nechali plavat – co je jim po tom, udělali chybu ale to se přece nějak zamete, co na tom že tady jde o lidské životy. Kalousek dokázal v dané situaci reagovat a snažil se zabránit neoprávněnému vydání jako jediný prokázal že má charakter a umí jednat.

Vojta24

Médii to prošlo pokud vím. Jen v tom jméně máte překlep tak vám holt google nic nenašel. Nejmenoval se Tolabarov ale Torubarov, a když to takto zadáte do googlu spolu s kalouskem těch článků v médiích bylo dost. Nakonec to ale vyšumělo, protože co je komu po jednom podnikateli co se v rusku znelíbil tajné policii a ta si ho přitáhla zpět skrze mezinárodní zatykač aby nemohl utéct z jejich sprárů. Takových v rusku je a nic s tim nenaděláme. Většině se ani nepodaří dojet kamkoliv kde by mohli žádat o azyl a prostě jen … „zmizí“.