Inquirer

Proč fotografie mikroskopických (převážně biologických) objektů jsou vždy černobílé, ne barevné?

Důvod černobílé barvy mikroskopických fotografií
Zajímalo by mne, proč fotografie mikroskopických (převážně biologických) objektů jsou vždy černobílé, ne barevné. Předpokládám, že i tak malé věci jako jsou buňky musejí mít nějakou barvu. Je důvod černobílé nějaké technické omezení přístrojů?

Odpovědi
Fyzik

Velmi často se používá elektronový mikroskop, který emituje elektrony s konstantní energií, proto získáme jen jeden kanál (čb) namísto dvou nebo třech, potřebných pro dostatečný barevný vjem. V jiných mikroskopech se využívá jen jedné vlnové délky, která třeba organismu neškodí.

Jako není problém nasnímat objekt ve více vlnových délkách a složit z toho barevný obrázek, ale proč? My vědci, když to nepotřebujeme, tak to většinou neděláme. :)

mosoj

Ano i buňky jsou barevné. Je třeba najít tu správnou fotografii.

http://www.bi­ology.webz.cz/bun­ka.php

Inquirer

mosoj: Poznáte rozdíl mezi fotografií a KRESBOU?? Vaše odpověď nesouvisí s mojí otázkou.