postcd

Důvěřovat Zuno bance?

myslíte, že je banka Zuno (www.zuno.cz) důvěryhodná pro uložení většiny úspor? nějak tak jsem našel že je to banka s nejvyšším zhodnocením na spořícím účtu bez vázání vkladu (tedy peníze si mohu kdykoliv vybrat a nebo poslat na jiný bank účet bez poplatku), přičemž mám úrok +0,7% per anum a peníze se připisují denně) . děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Zuno je důvěryhodná jako kterákoli jiná banka – vklady jsou pojištěny do výše 100.000,– € – (součet vkladů soukromé osoby v jedné bance) takže pokud máš úspory vyšší, rozděl je do více bank.

Další odpovědi
raskenka

rozšiřuje se počet bank a tím nastává i horší rozhodování. na Zuno banku jsem neslyšela nic špatného. spíš bych zvažovala, zda peníze nerozdělit do dvou bank. otázkou je, zda se jedná o úspory desetitisíce – statisíce nebo milióny. v případě miliónu se dělení do různých bank z bezpečnostních důvodů doporučuje – ať už se jedná o jakékoli banky.