VeRe1983

Nevíte kde by šel dohledat aktuální graf důvěry občanů v úřad ombudsmana?

Takže, měl bych dvě otázky. První je, zda nevíte kde by šel dohledat aktuální graf důvěry občanů v úřad ombudsmana, popř. ode dneška rok zpět. Druhá otázka je, důvěřujete současné ombudsmance, případně proč ne či ano? Ptám se kvůli nedávné kauze, která proběhla médii a která dle mého názoru tento úřad dosti zdiskreditovala.
Doplňuji:
Děkuju, o tom průzkumu jsem fakt nevěděl a to jsem poctivě Googlil, našel jsem akorát nějaké výstupy z roku 2012, které jsou bezpředmětné. To číslo je překvapivé, ale možná bylo ještě před onou kauzou, která nyní proběhla médii.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Nevím, proč jste zvolila formu anketu.

"Výzkum STEM byl proveden na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let ve dnech 5. až 12. února 2014. Respondenti byli vybráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpověděl rozsáhlý soubor 1102 respondentů.

Úřadu ombudsmana důvěřují tři čtvrtiny obyvatel České republiky (75 %). Podobně vysoká je důvěra v Českou obchodní inspekci (77 %). Nejvyššímu kontrolnímu úřadu důvěřují dvě třetiny našich občanů."

Tabulku najdete v odkazu.

Pramen: STEM, Trendy 2/2014, 1102 respondentů starších 18 let
http://www.stem­.cz/clanek/2916

Pepa25

Myslím si, že reputaci nedělá jedna kauza a i samotná veřejná ochránkyně práv je poměrně nešťastná, že má kromě ochrany občanů před úřady na starosti i diskriminaci a dohled nad různými ústavy. Nedávný rozhovor o činnosti:
http://respek­t.ihned.cz/c1-63682920-porusovani-prav-je-tady-vsude

arygnoc

áno, nie, neviem. na prvú, druhú i prípadné ďalšie otázky.

prečo anketa?
k čomu smerujú odpovede ankety?

;-Q