Janula07

dům ve kterém bydlím byl vydán v restituci,jsem tedy nájemník s dobou neurčitou.Pro­najímatel dal na barák zástavní právo

Zastavil dům na 1400000,–když přestane splácet dluh,co se bude dít s námi jako nájemníky.Dá nám banka vědět o neplacení?

Nejlepší odpověď
atriplex

Banka vás informovat nebude, protože nemovitost není vaše. Pokud majitel nebude platit, dům se prodá i s vámi – to znamená, že nový majitel nemovitosti bude muset akceptovat i vaše nájemní smlouvy. Ovšem pak mu nebrání, aby vám dal výpověď či zvýšil nájem, ale vždy jen v souladu se zákonem.