Monika94

Důchodové spoření OSVČ – hlásit ano x ne?

V případě založení důchodového spoření jako OSVČ, musím hlásit na OSSZ hned, musím vůbec hlásit nebo stačí až při daňovém přiznání – musí se toto spoření udávat při daňovém přiznání?

Odpovědi
Alesh

Že si spoříš nemá na daně, které odvádíš, vliv, čili státu to je jedno. Ale naopak stát ti nabízí možnost z částky nad 1000 Kč měsíčně si nechat vrátit daň. Maximálně ale z částky 24000 Kč. No, a to stačí, až když si to vykážeš v daňovém přiznání.