Avatar uživatele
FlAsh_7

Máte radši zrcadlovky, nebo bezzrcadlovky? Mají zrcadlovky v budoucnu ještě vůbec šanci?

Dobrý den

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1661 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Nemají. Bezzrcadlo má budoucnost. Menší, lehčí viditelnější hledáček…

Doplnění: Předpokládám výhradně digitální. Tam na výsledek má vliv chip, nikoli způsob, kterým se na obraz z objektivu kouká. Zde to nesnese srovnání s gramodeskami.

Něco jiného jsou samozřejmě celuloidové (a jiné) materiály, jako způsob zachycení obrazu z objektivu. Zde to snese srovnání s gramodeskami. Sám provozuji prakticky výhradně klasickou fotografii včetně ručního zpracování od vyvolání filmů až po nazvětšování na papír. VF mě nebere, i když některé techniky jsou velmi… VELMI krásné a zajímavé.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Budoucnost patří full frame CSC. To je zřejmé (pokud je nepřekoná ještě lepší technologie).

Staré těžkopádné zrcadlovky budou ustupovat do pozadí zájmu. Bude to s nimi jako s gramofonovými deskami, možná nikdy nezmizí zcela a najde se vždy pár exotů co na nich budou ujíždět stejně jako na celuloidových kinofilmech – už jen proto že se podobnými úlety snáz zviditelňuje v oboru 🙂 ale hlavní proud už z toho nikdy nebude.

Vzpomeňte jak to bylo před lety když se přecházelo z analogové na digiální fotografii. Nejdřív se digitálu fotografové smáli a ani neuměli připustit že by mohl být někdy prakticky použitelný a nes ? Po analogu neštěkne pes, a naopak je legrační představou, že se to kdysi dělalo jinak. Na podobném rozcestí jsme byli nedávno znovu když se nahrazovaly zrcadlovky a spoust a fotografů dnes už neumí najít jediný praktický důvod proč by měli použít zrcadlovku zatímco pro full frame bezzrcátko najdou těch důvodu hned několik : „přesnost zaostření, rychlost fotoaparátu, ostření na oko, tichá závěrka, kvalita nových objektivů a skutečnost, že na bezzrcátku můžu používat snad jakýkoliv objektiv, který byl kdy vyroben – to vše jsou silné důvody jasně určující budoucí vývoj fototechniky. Zrcadlovky jsou na mrtvém bodě, nemají se již kam posunout,…“

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ak s niekym rozprávam, chcem mu/jej vidieť do očí a nie obdivovať svoju krásu v zrkadle okuliarov.
Zrkadlovky ako pomôcka pri maľovaní, či zariadenie na vydávanie signálov sos, alebo prisvietení tmavých kútov z odrazov slnečných lúčov, prípadne ako pomôcka na skrývanie myšlienok v očiach počas diskusie, majú aj naďalej svoju perspektívu. Inak je to iba módny doplnok.

V prípade fotoaparátov, aj keď sa dnes už používa elektronika s fotočipmy, ešte stále majú aj klasické zrkadlovky s „celuloidom“ a verným pohľadom cez objektív fotoaparátu veľkú budúcnosť. A ten pôvab zážitku pri „čarodejníckej“ tvorivej práci v tmavej komore bude ešte dlho za sebou ťahať fanúšikov fotočarodejníctva.

Upravil/a: led

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím s Led, ani podle mne nejsou zrcadlovky bez šancí,
práce s nimi má své kouzlo, které u moderní techniky nenajdete.

Podobně jako u gramofonových desek, které zprostředkují lepší
(kvalitnější) poslechový zážitek než CD.

Nad větou o půvabu zážitku v temné komoře
jsem se zasnila a zavzpomínala. (–:

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Měl bych raději bezzrcadlovku, kdyby byly její optické vlastnosti vzhledem k ceně srovnatelné se zrcadlovkou. Tak tomu ale zatím není, takže jsem si loni koupil nové tělo pravé zrcadlovky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Zatím zůstávám u hlučných a velkých zrcadlovek. Focení mě živí a je pro mě mj. důležité utěsněné tělo a dlouhá výdrž baterie. Pokud se v budoucnosti objeví utěsněná bezzrcadlovka s výdrží na jedno nabití alespoň 2200 snímků, rád si jí pořídím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je to úplně jedno. Pokud neumíš fotit, tak kloudnou fotku neuděláš a je jedno zda to bude se zrcadlem nebo bez něj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek