FlAsh_7

Máte radši zrcadlovky, nebo bezzrcadlovky? Mají zrcadlovky v budoucnu ještě vůbec šanci?

Dobrý den

Nejlepší odpověď
Edison

Nemají. Bezzrcadlo má budoucnost. Menší, lehčí viditelnější hledáček…

Doplnění: Předpokládám výhradně digitální. Tam na výsledek má vliv chip, nikoli způsob, kterým se na obraz z objektivu kouká. Zde to nesnese srovnání s gramodeskami.

Něco jiného jsou samozřejmě celuloidové (a jiné) materiály, jako způsob zachycení obrazu z objektivu. Zde to snese srovnání s gramodeskami. Sám provozuji prakticky výhradně klasickou fotografii včetně ručního zpracování od vyvolání filmů až po nazvětšování na papír. VF mě nebere, i když některé techniky jsou velmi… VELMI krásné a zajímavé.

Další odpovědi
anonym

Budoucnost patří full frame CSC. To je zřejmé (pokud je nepřekoná ještě lepší technologie).

Staré těžkopádné zrcadlovky budou ustupovat do pozadí zájmu. Bude to s nimi jako s gramofonovými deskami, možná nikdy nezmizí zcela a najde se vždy pár exotů co na nich budou ujíždět stejně jako na celuloidových kinofilmech – už jen proto že se podobnými úlety snáz zviditelňuje v oboru 🙂 ale hlavní proud už z toho nikdy nebude.

Vzpomeňte jak to bylo před lety když se přecházelo z analogové na digiální fotografii. Nejdřív se digitálu fotografové smáli a ani neuměli připustit že by mohl být někdy prakticky použitelný a nes ? Po analogu neštěkne pes, a naopak je legrační představou, že se to kdysi dělalo jinak. Na podobném rozcestí jsme byli nedávno znovu když se nahrazovaly zrcadlovky a spoust a fotografů dnes už neumí najít jediný praktický důvod proč by měli použít zrcadlovku zatímco pro full frame bezzrcátko najdou těch důvodu hned několik : „přesnost zaostření, rychlost fotoaparátu, ostření na oko, tichá závěrka, kvalita nových objektivů a skutečnost, že na bezzrcátku můžu používat snad jakýkoliv objektiv, který byl kdy vyroben – to vše jsou silné důvody jasně určující budoucí vývoj fototechniky. Zrcadlovky jsou na mrtvém bodě, nemají se již kam posunout,…“

led

Ak s niekym rozprávam, chcem mu/jej vidieť do očí a nie obdivovať svoju krásu v zrkadle okuliarov.
Zrkadlovky ako pomôcka pri maľovaní, či zariadenie na vydávanie signálov sos, alebo prisvietení tmavých kútov z odrazov slnečných lúčov, prípadne ako pomôcka na skrývanie myšlienok v očiach počas diskusie, majú aj naďalej svoju perspektívu. Inak je to iba módny doplnok.

V prípade fotoaparátov, aj keď sa dnes už používa elektronika s fotočipmy, ešte stále majú aj klasické zrkadlovky s „celuloidom“ a verným pohľadom cez objektív fotoaparátu veľkú budúcnosť. A ten pôvab zážitku pri „čarodejníckej“ tvorivej práci v tmavej komore bude ešte dlho za sebou ťahať fanúšikov fotočarodejníctva.

ivzez

Souhlasím s Led, ani podle mne nejsou zrcadlovky bez šancí,
práce s nimi má své kouzlo, které u moderní techniky nenajdete.

Podobně jako u gramofonových desek, které zprostředkují lepší
(kvalitnější) poslechový zážitek než CD.

Nad větou o půvabu zážitku v temné komoře
jsem se zasnila a zavzpomínala. (–:

Hlada

Měl bych raději bezzrcadlovku, kdyby byly její optické vlastnosti vzhledem k ceně srovnatelné se zrcadlovkou. Tak tomu ale zatím není, takže jsem si loni koupil nové tělo pravé zrcadlovky.

Klaproth

Zatím zůstávám u hlučných a velkých zrcadlovek. Focení mě živí a je pro mě mj. důležité utěsněné tělo a dlouhá výdrž baterie. Pokud se v budoucnosti objeví utěsněná bezzrcadlovka s výdrží na jedno nabití alespoň 2200 snímků, rád si jí pořídím.

Emefej

Je to úplně jedno. Pokud neumíš fotit, tak kloudnou fotku neuděláš a je jedno zda to bude se zrcadlem nebo bez něj.