Držíte se tohoho přísloví ?

Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.

Nejlepší odpověď
annas

Podobně jako uvedená biblická slova je známé české přísloví: ,„Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“ Jenže je i mnoho dalších protichůdných citátů, rčení či přísloví, které tvrdí, že " za dobrotu na žebrotu" . Záleží, co převáží na misce vah… bohužel, spravedlnost je často slepá, proto je u přání jiná odezva, než člověk očekává …

Někdy „vracení“ záleží na reálnosti či velikosti přání. Zpravidla přeje druhému ten, kdo sám má málo. Ale nemusí jít jen o splnění velkého „hmotného“ přání. Stačí maličkost, drobnost, kterou člověk nečeká …

Velmi si cením „nehmotných“ přání od jedinců, kteří ve svém koloběhu života, při svých každodenních starostech či problémech pomohou byť jen radou, přáním všeho dobrého, aniž čekají, že jim to dotyčný vrátí.

Ale je důležité přát upřímně, tím vysílat k příjemci i pozitivní vibrace. Tím se dává sobě i příjímá současně do toho druhého … Dělením bolesti se bolest půlce rovná. Dělením radosti je radost dvojnásobná .

Všem se dobro či zlo se vrácíí jinak, i když někdy to trvá dlouho.. Ale věřím, že mlýnské kameny se snaží udržet rovnováhu.

Další odpovědi
Roman71

Snažím se toho držet i když to není vždy jednoduché.
Většinou se ti vrátí jen nevděk – smutný obraz dnešní doby.

Jinak to přísloví v duchu Ježíšových slov:
„Neustále proste, a bude vám dáno; neustále hledejte, a naleznete; neustále klepejte, a bude vám otevřeno.“ (Matouš 7:7)

..a ještě Ježíšovým zlatým pravidlem:
„Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ (LUKÁŠ 6:31)
Doplňuji:
Nečekám, že se mnou bude jednáno stejně. Ale líbí se mi ty reakce lidí, protože s takovým jednáním se dnes většina lidí nesetkává a já z toho mám dobrý pocit :)

setapouch

Jo, moje stará dala sousedovi, tak jsem jim oběma dal po hubě.
Vtip ;)

Ne, nedržím se ho, obvykle dělám věci proto, že chci nebo je to dle mého správné, ne proto, že mají nějaké důsledky.

talka

To Roman71: detto!

f44

Já se držím hlavně pokračování tohoto přísloví: Kuř a bude ti …