Angi-Shy

Drzi nas v karantene dele nez 7 dni nelegalne?

Bydlim na azylu pro zeny, ockovana zenska nam sem pritahla covid, nakazila se vetsina spolubydlicich, povolana sestra vsechny otestovala a nakazeny odvezli do nemocnice.
Karantenu nam daly na DESET dni prestoze podle zakona ma karantena trvat pouze sedm dni pokud lide prisly do styku s nakazenym ale sami se nenakazily.
Presto az osmy den karanteny zbyle spolubydlici prisla sestra znovu otestovat. Nakazenych bylo dalsich osm.
Taky je odvezli do nemocnice a zbytek negativnich zustal v azylu v karantene zbyly dva dny.
Dnes uz jsme meli mit oficialne ukoncenou karantenu tak nekteri odesli pryc vcetne me a ted vecer mi spolubydlici zavolala ze se karantena prodluzuje o dalsi 4 dny, tedy do ctvrtka kdy nas budou OPET testovat.
To uz je 14 dni karanteny, coz ma odpovidat dobe dnu co v karantene musi zustat NAKAZENY. Ale ti jsou vsichni v nemocnici. Drzi nas tak nelegalne? Mohu vznest nejakou namitku?

Odpovědi
Alesh

Spolubydlící není žádná autorita, čili pokud jsi nebyla vyrozuměna hygienou, pak ti těžko může někdo „civilní“ něco takového nařizovat/vyři­zovat. Já bych trval na tom, že to info musíš dostat přímo z hygieny, i kdyby sis tam měla sama zavolat. Jinak bych se jim na to vys… Co ti jako dokážou? Budeš trajdat po městě a pak tě obviní z toho, žes to věděla, že ti to spolubydlící vyřizovala? Když to zapřeš, už je to tvrzení proti tvrzení, čili ti nic nedokážou, to a) a b) jak jsem psal, to sdělení ti stejně musí dát přímo ta autorita. Trvej na tom, tohle mi zavání šikanou.

Drap

Zřejmě je to potřeba. Klidně můžeš vznést námitek kolik chceš a kam chceš. Myslím, že Hygiena si to lehce obhájí.

Dochy

Pokud jste se s těmi novými pozitivními setkávali, tak je podle mně prodloužení karantény OK. První karanténa protože jste se mohla nakazit v první vlně, prodloužená karanténa, protože jste se mohla nakazit ještě v druhé vlně (od těch nyní odvezených)
Co se délky té první karantény týče – viz poznámka Pepy – karanténa podle starých nebo nových pravidel? Jinak mám za to, že to v současnosti hygiena fláká. Očkovaní by se měli testovat stejně, nebo skoro stejně jako neočkovaní. Vč. případné karantény.

da ny

Dali x nedali. :)
Uvědomte si, že 7 denní „karanténa“, je téměř k ničemu! Někdy ani 10 dnů, nemusí zajistit dostatečné „bezpečí“ (ohleduplnost), pro ostatní. Zdá se, že značně vázla základní hygiena…..
Bez důvodu nikdo „zbytečně“ karanténu nevymýšlí, neprodlužuje. Nic, ve zlém, ale. Zajímat se o to, zda vás drží v karanténě legálně x nelegálně je možná, v tuto chvíli, to poslední, co by Vás mělo zajímat. ;D

Dochy

da ny: Hygienu (osobní) bych do toho moc netahal. Neznáš podmínky konkrétní ubytovny.

Pepa25

Nemohlo jít o nákazu zachycenou 24.10., kdy ještě poslední den ještě platilo 14 dnů. tzn. do 7.11.?