Druhy včelího medu!

V nabídkách včelařů čtu různé druhy medu jako je akátový,lípový,les­ní atd.To jsou včely naučené,že sbírají pyl jen z jednoho druhu květu?

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano, lesní je blízko lesa a třeba luční na louce, akátový se dává do blízkosti těchto stromů, ale nejsou 100%, včela může zaletět i dál…

Další odpovědi
anela

Tchán byl včelař asi 65 let.Včely lítají tam,kde něco kvete.Nejdřív kvete řepka,pak akáty.Taky je med květový,to kvetou např.ovocné stromy.Pak,když kvetou lípy-je to med lipový.Když včely nanosily plné medníky řepkového,vytáčel med,aby včely mohli nosit další druh medu.Pak taky míval med lesní,ten byl ze mšic,které sají šťávu z pupenů např.borovic a pak ze zadečku vylučují šťávu,kterou včely nosí do ůlu.Taky se může stát,že je v medníku medu málo,stromy sice kvetou,ale včely nelítají,je třeba vítr,chladno a pod.,tak se to málo medu nevytáčí a pak je med míchaný.

Miroslavst

Určitě nebude 100% třeba lipový, protože včela může jít i jinam, ale jak říká hanulka, je to tím, že jsou včely v určité lokalitě.
Nevím jak však včela udělá ten jogurtový med?
Že by vojela krávu? :D:D

hanulka11

Vídám úly v určitých lokalitách /les, louky, na stráních/ a myslím,že včely moc dobře poznají kde mají sbírat.
stejně mi nejvíc chutná řecký tymiánový a pěkně s jogurtem