zjentek

Zaručuje druhý dodatek Ústavy USA právo držet a nosit zbraně všem Američanům, včetně těch bez zbrojního pasu?

Na to jsem se chtěl UŽ DÁVNO zeptat. (;

Edit: Druhý dodatek Ústavy USA zaručuje právo držet a nosit zbraně všem Američanům, včetně těch bez zbrojního pasu… Nikoli, do pole pro otázku patří otázka. (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

ANO. Rozdíly jsou jen na lokální úrovni, liší se to stát od státu. Někde stačí ke koupi/držení věk (plnoletost) a jinak nic, jinde mají ohlašovací povinnost (zaregistrovat drženou zbraň) a někde třeba musíš splňovat lékařské podmínky, Prostě emerika. ;) :D :D

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě že ne! Žádné právo není absolutní. Podmínky získání zbraně a jejího použití se liší stát od státu. Ale i na federální úrovni je regulace, např. Gun Control Act of 1968.

led

Ústava zaručuje právo držať a nosiť zbraň všetkým občanom (všimnite si slovo občanom, nie deťom a prisťahovalcom bez občianstva USA) a k tomu v každom štáte je platný dodatok, ktorý určuje za akých podmienok môže občan (nie dieťa, nie prisťahovalec bez občianstva USA) legálne držať zbraň a za akých podmienok ju môže použiť. Držba zbrane a jej používanie sú dva rôzne pojmy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Pepa25>>> :D :D :D
Samozřejmě že ANO! Pokud bys to bral z tohoto úhlu pohledu, tak jsi právě POPŘEL hromadu deklarovaných práv – na svobodu, na život atd., které nám ústavy „zaručují“. Nebo chceš tvrdit, že máme např. STEJNÁ PRÁVA na svobodu projevu jako za totáče? Havel se ti studem obrací v hrobě, když nám žádnou „svobodu“ a vlastně vůbec NIC nevybojoval, muehehehe! ;) :D :D

led

alík…, máme ich menej