Adri ..

Mám si zařídit novou karta ISIC od vysoké školy po přerušení studia?

Zdravím, nastoupila jsem do 1. ročníku vysoké školy TUL (technické univerzity v Liberci) a nechala jsem si zařídit ISIC kartu. Přerušila jsem studium a nyní jdu opět k zápisu. Platnost ISIC mám do konce letošního roku. Objednání známky pro revalidaci (prodloužení platnosti) karty jsem propásla. Při ukončení studia ode mě kartu nevyžadovali, a tak ji pořád mám. Mám si zařídit novou kartu? Nebude problém, že už v evidenci jsem? Ptám se zde, jestli s tímto nemá někdo zkušenosti, na oddělení školy jsem nikoho nezastihla a na email mi nikdo neodpověděl. Děkuji

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Pokud se bez karty dostaneš do třídy a do školy (tzn. nemáte tam u dveří čipy), tak je docela k prdu. Nebo aspoň mně byla. Tento rok jsem si revalidaci neplatila. Slevy nejsou nijak valné a můžeš si je obejít i jinak. Dobré možné leda pro Pražáky. Využívala jsem ji právě jenom pokud jsem občas jela dálkovým autobusem do Prahy a slevili mi asi 20 nebo 30 korun. Pokud jsem chtěla kupovat knížky na Vánoce, udělala jsem to přes internet s vyzvednutím na pobočce – stejná sleva (miluju to takhle přečurávat). Opravdu to není nutnosti, je to zas a jenom tahání peněz ze studentů. Průkaz, že jsi student, může být i taková ta oranžová kartička na vlaky/autobusy, kde máš zezadu razítko školy. Anebo nejjednodušší – potvrzení o studiu :)