BENYTA

Druh a družka-společná domácnost.

Jak dlouho musí dva lidé spolu žít ve společné domácnosti,tzn­.hradí společně náklady na obživu a bydlení,aby byli právně bráni jako druh a družka,v případě úmrtí jednoho,má na cokoli druhý právní nárok bez písemných smluv?

Nejlepší odpověď
anonym

Paragr. 115,116 obč. zák.

Další odpovědi
Michal

Jak dlouho nevím,písemně by mělo být pochyceno majetkové vyrovnání,nárok na byt ap.,to je z praxe,ne nedůvěra.

standa

  1. speciální postavení „druh-družka“ není českým právním řádem upraveno
  2. pro dědické řízení pozůstalosti některé z těchto osob proto musí předcházet PÍSEMNÉ dohody či závěťi ap.
  3. délka soužité ve společné domácnosti na případná dědická ´práva´ nemá žádný vliv