Avatar uživatele
Hungalabunga

Dřív mě popíjení kávy povzbuzovalo, teď mě unavuje a uspává. Máte to taky tak?

Káva a únava.
Co vy na to?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1827 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já si dám kávu ráno, někdy odpoledne kolem 14.00 hodin, ale jen v mini hrníčku. Pokud bych si ji uvařila později, v noci budcu špatné spát. Vyzkoušené.

„Proč vás káva unavuje?
Zdá se vám to jako paradox? Vždyť šálkem kávy únavě naopak zamezíte, ne? Jak se to vezme. V mírných dávkách kofein opravdu dodává energii. Pokud ho však konzumujete příliš, má zcela opačný efekt. Předávkování kofeinem vašemu tělu vůbec neprospívá a najevo vám to dává právě únavou, ale i celkovou podrážděností, úzkostmi a bolestmi hlavy.“

Projděte si odkaz

https://www.pro­zeny.cz/clanek/proc-jste-tak-unaveni-muze-za-to-kava-i-voda-15252

Možná to svousí i s tím, že kláva narušuje vstřebávání Fe i Mg, takže i proto můžete být unavený. .

Nebo málo pijete, nebo i třeba je to jídlem atd. Může jít o souhru okolností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Na mě kafe nikdy nějak zvlášť nepůsobilo, ani velké. A fakt to nebývá melta!

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Něco jsem si o tom přečetl a díky tomu mě již několik let káva nakopává stejně jako kdysi. Stačí si od ní dát chvilku pauzu, aby tělo stačilo přijatý kofein zpracovat a vyloučit. Nejsnesitelnější takový „program“ je po dvou „kávových“ dnech tři dny pauza, s tím, že poslední kafe by měl člověk dopít cca osm hodin před spaním. Více v knize „Spánek je umění“ Shawna Stevensona (Euromedia Group 2016).
Ve dnech, kdy „abstinuju“ od kávy, mě povzbuzuje ajurvédské kafe, mohu doporučit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Mám, hlavně když popíjím kávu několikrát denně jen tak..
Stačí na pár dnů kávu vysadit a po jednom hrnku mám problém usnout 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Káva mne povzbudila tak max. na 1 hodinku.
Vždy to byl pro mne dobrý uspávací prostředek (večer). .-D
Léta kávu nepiji pravidelně (nějaký čas vůbec), jen tu a tam si ji dám na návštěvě nebo v restauraci či Tříkrálové kavárničce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Uspává mne káva s mlékem 🙂 Zvlášť když jde o kávu instantní které mívají obvykle dost nízký obsah kofeinu. Pokud ale udělám klasického turka a mléko si odpustím, funguje tak jak má, a udrží mne třeba celou noc při rozumné úrovni soustředění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Bodejď by taky takový ubožáček kofein na megachlívera pangalakické megacloumáky lemtajícího, od mládí navyklého na kyanid pro spaní a organofosfáty k zlepšní chuti a slinění před jídlem mohl nějak působit. ;) :D :D

před 1827 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek