Hungalabunga

Dřív mě popíjení kávy povzbuzovalo, teď mě unavuje a uspává. Máte to taky tak?

Káva a únava.
Co vy na to?

Nejlepší odpověď
annas

Já si dám kávu ráno, někdy odpoledne kolem 14.00 hodin, ale jen v mini hrníčku. Pokud bych si ji uvařila později, v noci budcu špatné spát. Vyzkoušené.

„Proč vás káva unavuje?
Zdá se vám to jako paradox? Vždyť šálkem kávy únavě naopak zamezíte, ne? Jak se to vezme. V mírných dávkách kofein opravdu dodává energii. Pokud ho však konzumujete příliš, má zcela opačný efekt. Předávkování kofeinem vašemu tělu vůbec neprospívá a najevo vám to dává právě únavou, ale i celkovou podrážděností, úzkostmi a bolestmi hlavy.“

Projděte si odkaz

https://www.pro­zeny.cz/clanek/proc-jste-tak-unaveni-muze-za-to-kava-i-voda-15252

Možná to svousí i s tím, že kláva narušuje vstřebávání Fe i Mg, takže i proto můžete být unavený. .

Nebo málo pijete, nebo i třeba je to jídlem atd. Může jít o souhru okolností.

Další odpovědi
Kepler

Na mě kafe nikdy nějak zvlášť nepůsobilo, ani velké. A fakt to nebývá melta!

quentos

Něco jsem si o tom přečetl a díky tomu mě již několik let káva nakopává stejně jako kdysi. Stačí si od ní dát chvilku pauzu, aby tělo stačilo přijatý kofein zpracovat a vyloučit. Nejsnesitelnější takový „program“ je po dvou „kávových“ dnech tři dny pauza, s tím, že poslední kafe by měl člověk dopít cca osm hodin před spaním. Více v knize „Spánek je umění“ Shawna Stevensona (Euromedia Group 2016).
Ve dnech, kdy „abstinuju“ od kávy, mě povzbuzuje ajurvédské kafe, mohu doporučit.

Roman71

Mám, hlavně když popíjím kávu několikrát denně jen tak..
Stačí na pár dnů kávu vysadit a po jednom hrnku mám problém usnout 😁

da ny

Káva mne povzbudila tak max. na 1 hodinku.
Vždy to byl pro mne dobrý uspávací prostředek (večer). .-D
Léta kávu nepiji pravidelně (nějaký čas vůbec), jen tu a tam si ji dám na návštěvě nebo v restauraci či Tříkrálové kavárničce.

anonym

Uspává mne káva s mlékem 🙂 Zvlášť když jde o kávu instantní které mívají obvykle dost nízký obsah kofeinu. Pokud ale udělám klasického turka a mléko si odpustím, funguje tak jak má, a udrží mne třeba celou noc při rozumné úrovni soustředění.

aliendrone

Kepler>>> Bodejď by taky takový ubožáček kofein na megachlívera pangalakické megacloumáky lemtajícího, od mládí navyklého na kyanid pro spaní a organofosfáty k zlepšní chuti a slinění před jídlem mohl nějak působit. ;) :D :D