AJUNKA

Dráždivý žaludek s biliosním refluxem

Dobrý den, může mi někdo prosím říct, co znamená dráždivý žaludek s biliosním refluxem? Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucimia

Je to žaludeční reflux, při němž dochází k pronikání kyselého žaludečního obsahu zpět do jícnu, který je poškozován a může v něm vzniknout zánět, popř. i krvácející vřed. Příznakem je pálení žáhy pyróza.
Příčinou je porušení funkce dolního jícnového svěrače, což se velmi často stane.

Nepijde alkohol, nekuřte, žádná černá káva, kořeněná, moučná kynutá jídla, česnek, tein v čajích…
Pálení žáhy se objeví častěji při poloze vleže.
To vše vám ale asi už říkal lékař. Máte asi antacida a šetřící dietu.

Další odpovědi
nickolka

myslím si,že to znamená,že žaludek reaguje na určitou stravu tím,že se vracejí žaludeční šťávy a dochází tím k tzv.pálení žáhy