Drahota od nového roku.

Tak popíšu svůj případ.Tak jsem šel na nový rok koupit trubky na chatu,trubku a dvě kolena.Před rokem jsem platil 300kč, ale nyní už 420Kč!!!!Jdu si koupit mast ibalgin,Před rokem 100kč, nyní již 160kč!!!Mléko 10kč, ted 18kč.A tak dále.Mě třeba to tak nevadí,žiji sám jen s pejskem,nepí­ju,jídlo mám zadarmo,nájem jen 600kč ,ale chudáci lidi s rodinama.Tak se ptám:kdo ve skutečnosti způsobuje toto zdražování?Vláda přece musí snad ceny držet, protože všichni nejsme PŘECE kmotři JANOUŠC*!!!jSOU ZDE MNOHO CHUDÝCH LIDÍ!!!

Nejlepší odpověď
marci1

Za zdražování a za to, že platíme za euro více můžeme poděkovat Singerovi. A to ještě ke všemu prohlásí, že „chudší lidé o nic nepřijdou, protože nemají úspory, jen dluhy“ ! Jemu se určitě hůře žít nebude ! ☹
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/228989/sin­ger-vse-zdrazil-a-sokuje-chudsi-o-nic-neprijdou-kdyz-uspory-nemaji.html

Další odpovědi
cochee

Samozřejmě, v první řadě pan guvernér, jenže všimněte si, že drahne i zboží domácí produkce, kde je vliv eura minimální, např. pouze podíl v pohonných hmotách na dopravu takovéhoto zboží! To totiž vševěd Singer nedomyslel, že se na tom zdrahnutí budou chtít všichni kšeftaři napakovat. Je to totiž to samé v bleděmodrém, jako když při růstu cen ropy drahnou PHM ihned, ještě dřív, než to vyjde v tisku, zato při opačném pohybu cen ropy trvají cenové úpravy v maloobchodě i týýýdny, …protože pumpy mají přece zásoby v jímkách! Každý je nenažraný jak prase. To samé: proč v UK koupím tričko za jedinou libru a za totéž chtějí u nás třeba 350 korun?

da ny

Panu Singrovi a spol. jsme úplně ukradení!
Politici často ani neví, že někdo má mzdu 10 – 15 tisíc (také 7).
Daňové zatížení (DPH) se zatím znovu neměnilo…
Vláda v tržním hospodářství (v kapitalismu) NEMŮŽE DRŽET ŽÁDNÉ CENY!
Pouze regulovat zatížení DPH.
Může posunout hranici mezd, odvíjející se od výše minimální mzdy.
Za to ji, ale podnikatelé „sežerou“ :D Ti tvoří ceny výrobků a zboží i výši mezd svých zaměstnanců.

Doplňuji:
Obávám se, že pokud by nebylo zboží zatíženo DPH a „podnikatelé“ měli minimální daně⇒ cena klesne jen minimálně (a v rámci případného konkurenčního boje).
Českému kapitalistovi často nestačí, když kape, musí téci proudem.
Většina by měla „jen“ vyšší zisky. Těch „slušných“ je snad tak max. 20%.

anonym

Přirovnal bych lidi k holubům … Když jsou dole zobou ti z ruky ale když jsou nahoře serou na tebe! Svět je boj a ten kdo pomáhá ostatním brzdí sám sebe a ten kdo myslí pouze na sebe tomu se jde dobře. Svět ti nedá nic za darmo pokud nemáš opravdu štěstí. Ti nad námi nechtějí aby jsme se měli dobře protože kdyby se tak stalo přestali by jsme dělat ..jeto jednoduchý, čím víc věci stojí tím víc musíš dělat a aby jsi je měl ale tím víc popoháníš KAPITALISTICKOU EKONOMIKU.

ke4n

Inflace je ve skutečnosti nyní velmi nízká, hrozí spíš deflace (snižování cen).
Vývoj inflace od r.1989 http://www.es­tav.cz/finance/in­flace.html
V přepočtu na průměrné platy je většina cen i potravin levnější než před 20 lety.

A ty vládou určované ceny, to snad nemyslíte vážně soudruhu :D Jestli vám chybí fronty na maso, banány, toaleťák....., pořadníky na všechno, podpultový prodej, tuzex, bony a podobné zrůdnosti socializmu odjeďte si na Kubu.

arygnoc

skutočne, inflácia nie je, vlastne je deflácia, potraviny sú lacnejšie (autor: ke4n) – len škoda, že o tom nevie tých 1,6 milióna obyvateľov čr, ktorí stoja/sú na prahu chudoby (od roku 2011 nárast o 60%!, vtedy bolo chudobou ohrozených asi 1 milión ľudí v čr).

len malinká poznámka – to ale nie je o inflácii, ale o reálnych príjmoch.
citujem:

V roce 2010 žilo pod hranicí příjmové chudoby 40,6% nezaměstnaných, druhou nejohroženější skupinou jsou nepracující důchodci (8,1 % v roce 2009). Z pracujících osob žilo pod hranicí příjmové chudoby v roce 2010 4,2 %. Co se týče domácností, nejohroženější skupinou jsou neúplné rodiny se závislými dětmi (okolo 40% žijících pod hranicí příjmové chudoby), dále rodiny se třemi a více dětmi (22–24 %).

zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pr%C3%A1h­_chudoby

takže to nie je problém vývoja meny, ale jej reálnej hodnoty, ktorá je v čr výrazne nadhodnotená, pričom jej skutočná kúpna sila je silne pod hranicou reálneho kurzu (teda je drahota).

a priemerný príjem v republike rozhodne nie je príjem, na ktorý dosiahne každý, skôr väčšina populácie na neho nedosiahne, teda pomer príjem/cena potravín nie je taký ružový, ako tvrdí ke4n – teda aspoň nie pre väčšinu obyvateľstva – dôchodcov, nezamestnaných, samoživiteľky s deťmi, a rodiny s deťmi.

ale to je asi časť obyvateľstva, na ktorú sa možno vykašľať, však? (viete čo je to irónia, sarkazmus?)