Avatar uživatele
anonym

Dqbrý den,chtěla bych se zeptat,moje kočička porodila kotátko a ono má otevřené jedno očičko,neni to nějaká vada.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, Jahoda, kapka před 5002 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Koťata otevírají oči kolem desátého dne věku.
Já jsem zrovna v těchto dnech řešila opačný případ, než popisujete vy. Jedno z koťat očička ne a ne pořádně otevřít, sourozenci už dávno koukali. Byla jsem s ním i na veterině, kde mi bylo řečeno, že to může být anatomická vada, ale mám ještě týden počkat, zda se očička otevřou. Už je vše v pořádku, očka se otevřela.
Vaši otázku jsem pochopila tak, že se kotě narodilo s již otevřeným jedním očičkem, což určitě běžná situace není. Zkuste na veterinu aspoň zavolat nebo tam kotě dovézt ukázat. Pokud bude veterinář solidní, nebude si za prohlédnutí kotěte nic účtovat, tak to bylo i v mém případě.
Jinak Vám nemohu poradit nic jiného, než čekat, zda se bude kotě dál vyvíjet normálně nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
amigas

Když si kočičky narodí, tak většinou mají očička úplně slepená, takže vada to podle mě není. My máme kočičky doma, odborník nejsem, ale vždycky to tak bylo. Teprve po nějaké době (2–5 dní?) se kočičkám otevřela očka a začala se postupně ztrácet modrá barva. Takže podle mě je to v pořádku, maminka by je měla prolízávat a tím jim pomoct vidět. Kdyby náhodou neotevřely oči déle než ten týden, tak raději kontaktujte veterináře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata