Guccinka32

Jaký máte názor na případ, který je popsaný v doplnění otázky a týká se nejen hmotné odpovědnosti?

DPP a hmotná zodpovědnost

Stalo se,že si šéf nechal vykrást svoji provozovnu.Ukradená suma je 7.000,– korun v papírech.Vedle paírovek byl nepoškozený sáček s 1.300,–kc v kovu a kasa v kovácích cca 3.000,–,která byla nedotčena.Zámek od provozu neporušen.Ačkoliv jsem jen výpomocí na DPC,chodila jsem tam cca 120 h měsíčně.K 10.tohoto měsíce mi dluží mzdu cca 10.000,– kč,které zřejmě neuvidím.Smlouvu jsem měla již minulý rok a i tento (na každý zvlášť a vždy na rok),ale hmotnou zodpovědnost podepsanou pouze za minulý rok.Ptám se jestli platí ta hmotná zodpovědnost z minulého roku(dle právničky ano,prý není třeba podpisu každý rok).Pro rýpali ..provozovnu jsem nevykradla,byla jsem na 24h směně ve své práci,mám i podpisy a dokumenty z té doby).Neví někdo jak je to s tou hmotnou odpovědností?dá se to nějak napadnout?Vyplatit je musí tak i tak. A na policii žádný protokol o vykradení také není(mám raději více názorů).
Děkuji za odpovědi k tématu.

Odpovědi
Drap

Právnička má pravdu.

ivzez

Kdybyste svůj dotaz formulovala korektně, odpověděla bych.

Ale nemíním hádat, co znamená »šéf si nechal vykrást svoji provozovnu«
ani jestli jste pracovala/pracujete na základě DPP nebo DPČ.

Uvést na pravou míru byste měla i »podepsanou hmotnou odpovědnost«.
(Vím sice, oč jde, ale dokud se nenaučíte používat správné termíny či obraty, nemá smysl něco vysvětlovat.)