DPH -výpočet

Dobrý večer, pokud mám spočítat DPH z Ceny bez DPH (cena bez DPH je 102 Kč)
Jak bude vypadat následující postup?
Nevím si s tím vůbec rady, děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Drap

Při DPH 20% cenu bez DPH vynásob koeficientem 1,2
Doplňuji:
dostaneš tímto cenu s DPH. Odečtením potom samotné DPH

Další odpovědi
Alesh

To je ale věda! 🙂

cena_bez_DPH * sazba_DPH = DPH, kde sazba_DPH je uvedena desetinným číslem, tj. např. 0,2 (= 20 %)

race02

Pokud chceš spočítat DPH postupuješ asi takto. Nejprve vydělíš cenu bez DPH 100, tedy 102:100 = 1,02. V druhém kroku pak toto vynásobíš 114 nebo 120 a získáš cenu s DPH, tedy cca 116 KČ anebo cca 122 KČ. Pokud chceš jen DPH, tak jednoduše odečteš cenu s DPH od ceny bez DPH, tedy buď 116 – 102 = 14 KČ nebo 122 – 102 = 20 KČ. Stručně řečeno tedy zaplatíš státu buď něco přes 14 korun nebo v případě vyšší sazby něco přes 20 korun.

mosoj

Tak ona to tak věda trochu je !!!!!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypocet-dph

RedC22

Trochu mě překvapuje, že tady se ptáš na tak elementární věci, jako jsou procenta a v jedné z přechozích otázek řešíš derivace. Nechápu význam učit se derivace, když neznáš matematiku základní školy.