(ne)ználek

DPH ve výplatě

Kolik procent dělá Dph, které se mi měsíčně strhuje z výplaty? (jsem bezdětný a svobodný) a proč je tak velká? ( při mém měsíčním platu 15tisíc hrubého mám strženo přes 3tisíce korun, což se mi zdá opravdu hodně)
Doplňuji:
měl jsem teda na myslí daň

Nejlepší odpověď
anonym

DPH ve výplatě neexistuje.
Doplňuji:
Tak to je jiná! 🙂

http://www.vy­plata.cz/vypla­tamzdy/zdanenim­zdy.php

Další odpovědi
arygnoc

položky, které sa stahujou z výplaty jsou:

zdravotní pojištění
sociální pojištění

a

předdavek na daň z příjmu.

neexistuje daň, která je řízená výší věku (to bylo kdysi, za socializmu, tzv. staromládenecká daň do 25. roku života).

pokud Vás zajímají přesné procenta, dejte vědět, ale na webu to jistě najdete (třeba do strýčka gôgla zadejte „daňová kalkulačka“).

mosoj

Pletete páté přes deváté.
Pokud mluvíte opravdu o hrubé mzdě a ne superhrubé tak vaše daň je 1045 Kč a ostatní jsou odvody na sociální a zdravotní pojištění.
Předpokládám, ža na výplatní pásce to máte rozlišené.