DPH u stravujícího se v cizí jídelně

Nemáme vlastní jídelnu,náš zaměstnanec se stravuje v jídelně ZŠ, která mě na konci měsíce pošle fakturu. Já ji jako účetní zaplatím. (321D – 50,– Kč, 528 MD-23,–Kč 412MD-7,–Kč 335MD-20,–Kč) Zaměstnanci těch 20,– Kč strhnu z výplaty. nechápu co mám zdaňovat DPH, jsme plátci, jsme příspěvková org. zřízená ÚSC .Moc děkuji

Nejlepší odpověď
ReHu

Já bych šla za kovářem, tedy v tomto případě na FÚ.

Další odpovědi
standa

Připomínám, že se jedná o kontroverzní ustanovení § 36a zákona o DPH, které se lidově nazývá „zdanění benefitů“…

Protože však 13.4.2010 pos­lanecká sněmovna přehlasovala veto prezidenta, který nesouhlasil se zrušením zdanění „benefitů“, tak oznamuji, že UŽ NENÍ CO ŘEŠIT a dph tedy odvádějte tak, jak jste dosud byla zvyklá, tedy pouze z té částky, kterou platí zaměstnanec.

http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb10­120&cd=76&typ=r
(účinky této novely mají zpětný dopad k 1.1.2010)

p.s.
v otázce uvedené níže ve zdroji jsem popisoval situaci, kdy § 36a zákona o DPH dočasně platil

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obedy-a-dph