sofi

DPH k projektové dokumentaci

Dobrý den,
zaplatili jsme projektovou dokumentaci a na dokladě není vyčíslena daň z přidané hodnoty. Vztahuje se na projektovou dokumentaci, když jsou plátci DPH?
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud jsou plátci DPH,tak DPH od roku 2010 je 10%,minulý rok to bylo 9% Překvapuje mě,jak je možné,že faktura neobsahuje tento údaj?!

Omlouvám se,teď jsem koukla do svých chytrých knížek,u projektové dokumentace nelze uplatnit sníženou sazbu DPH,takže je to 20%,každopádně to mělo být v daňovém dokladu uvedeno.

Další odpovědi
standa

Omlouvám se, že odpovídám otázkou.

Ta projektová dokumentace (PD) je na (vaši) firmu, která je plátcem DPH ?

Pokud ano, tak není nic jednoduššího než si ověřit na internetu zda dodavatel PD je plátcem DPH a pokud plátcem je, tak jej požádejte o vystavení řádného daňového dokladu.

Pokud na jednu z výše uvedených otázek bude odpověď ne, tak to neřešte 🙂

p.s. pokud už máte PD zaplacenou, tak je úplně jedno jaká případně měla být uplatněna sazba DPH

ReHu

Pokud jsou plátci DPH, tak by na daňovém dokladu měla být vyčíslena.
Podívejte se, jestli to je opravdu daň. doklad.