Lina2

Dozvím se výsledek přestupkové komise?

Podala jsem trestní oznámení na souseda kvůli stíženému společenskému soužití. Za měsíc mi přišel dopis z ČPR, že věc postoupili k přestupkové komisi. Budu informována o výsledku přestupkové komise ? Popřípadě mám nějakou možnost dozvědět se jak vše dopadlo ?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud nejsi přestupce, tedy ten, koho bude přestupková komise projednávat, tak se výsledek nedozvíš. Uloženou sankci se dozví jen pachatel přestupku.
Něco jiného by to bylo v případě trestního stíhání.
Předvolání k přestupkové komisi můžeš obdržet, pokud k tomu komise bude mít důvod a nepostačí ji šetření policie, popř. pokud si to vyžádá pachatel přestupku.

Další odpovědi
Kepler

Budeš vyzvána i s dotyčným sousedem k podání vysvětlení a výsledek se zpravidla dozvíš ihned. Nedělej si iluze, že z toho bude nějaký postih, pokud nebudeš mít nějaké důkazy nebo svědectví sousedů (v tom případě budou pozváni i sousedé).

Doplňuji: Raibek má pravdu. Uloženou sankci se dozví jen pachatel přestupku.
Často však spor končí bez uložení sankce. Možná jak, kde.

elkon

Logické je, pokud píšeš stížnost, dostat o jejím vyřízení vyrozumění.