Dovolená v Řecku

Chtěli bychom letos vycestovat na dovolenou do Řecka letecky, chtěla bych se optat, zda musíme mít pasy či stačí občanské průkazy.
Předem děkuji za informaci

Nejlepší odpověď
kropitko

Souhlasím s Luss a mimochodem,podobné otázky tu padají často…je to jen na Vás,já bych taky bez pasu nevytáhla paty,leda na Slovensko

Další odpovědi
Luss

do Recka se da cestovat pouze s OP, jakozto clenske zeme EU.
samozrejme pokud cestujete vyjimecne a pas nemate a kvuli jedne dovolene byste si ho nechal delat, pak je asi lepsi jet na obcanku. Ale ja osobne bych bez pasu nevytahla paty z CR.

BENYTA

K těm OP bych si přibalila ještě CHRÁNIČE všech částí těla…
Pokud tedy nejedete přímo do hlavního města…

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.

Luss

jo jo kropitko, pas je proste pas!!! psala jsem to take v odpovedi na ty zeme EU. kdyz ukazete kdesi v zapadlem mestecku policajtovi, (co krome materskeho jazyka zadny jiny neumi) obcanku tak na to bude cucet. kdyz ukazete pas, tak uz jen to, ze je to nadepsano jako passport a je to takova knizka s razitkama, tak to je jistejsi… :))) ted to popisuju z pohledu toho policajta, ktery nasi obcanku (i kdyz dvojjazycne napsanou) v zivote nevidel. za to ty pasy jsou si po celem svete podobne jako vejce vejci

kropitko

je to určitě lepší,než pak někde něco dokazovat