Cindy

Dovolená Turecko

Chci jet v srpnu na dovolenou do Turecka. Známá říká, že v srpnu je špatný tam jet kvůli velkému horku a navíc, že jsou tam nepokoje. Je pravda, že se do Turecka v srpnu nejezdí?

Odpovědi
anonym

Pravidelně jsme jezdili s rodinkou do Turecka (teď jedem do Egypta 🙂. A mohu říci jen super. Čisté moře, večerní diskotéky na každém kroku 🙂, krásné večerní procházky okolo moře. Hlavně tam kde jsme byly my tak tam z rána bylo mrtvo skoro všechny obchody se otevírali po 8 večerní hodině. Ohledně toho horka, je to facka na první 2 – 3 dny záleží jak se aklimatizuješ, pak je to v pohodě. Jediný co ti může přijít odlišné je vysoká vlhkost, ale to je jasné když jsi u moře, tak že sušení prádla venku někdy trvá i 3 dny, a klidně ať na to paří sluníčko :). Nejlépe uděláš tak že zapneš klimatizaci a necháš to sušit vevnitř. Ohledně nepokojů nic nevím, ale takovéto informace by měli být snadno dohledatelné na Turecké ambasádě nebo na webových stránkách tvé cestovní kanceláře.

pepa6545265

Myslím, že je to blbost. V srpnu tam jezdí lidé normálně jako v ostatních teplých měsících. Byl jsem tam v období nepokojů a vůbec jsem o nich nevěděl, kdyby mi to tam neřekl jeden Čech a pak jsem se to dozvěděl také z českých televiz. Většinou jsou v městech jako je Istanbul či Ankara, ale v těch letoviscích (Alanya, Antalya, Side) se prý s tím skoro nedá setkat. Turecko doporučuji!
Doplňuji:
Co se týče počasí, to má kamarádka pravdu. Nemám rád velké vedra a když jeden den v červenci bylo 53°, tak to bylo docela husté. Ale tak když si to zpříjemníš skokem do bazénu či moře, nebo nějakou masáží.. Myslel jsem, že 50°C je horší než bylo..

MajklM

Taky bych řekl, že to s těmi nepokoji nebude nijak vážné.
Nejsem si jistý na 100%, ale myslím, že funguje zákon, že pokud jsou v zemi nepokoje, cestovky mají zakázáno tam vyvážet turisty. No a když se podíváš na jakoukoliv cestovku (viz. zdroj) , má na srpen pořádnou nabídku zájezdů. :) Jestli se s tím zákonem mýlím, tak se omlouvám, ale nějak podobně to určitě bude. Bez problémů bych do Turecka vyjel.

Zdroj: http://www.con­dor.cz/komplet­ni-nabidka.php

michal2

Cindy, do Turecka se jezdí od května do října, buď bezobav. Ano teplo tam, pokud volíš Turecko v srpnu, čekej denní max. teploty okolo 35°C. Volil bych spíš Egejskou riviéru…třeba letovisko bodrum viz. zdroj
To leží o něco severněji než většinu tureckých letovisek, a tak tam nejsou tam příšerná vedra.

Zdroj: http://o-turecku.cz/bodrum

CTTON

https://www.nu­bis.cz/faerske-ostrovy

Ella2

A není dovolená v Turecku nebezpečná? Ja se tam chci podívat, láká mě to, ale docela se bojím. Byli jste tam ted někdo někdy? Jaké to je?

SimonS

V Turecku jsem byl dvakrát, není se čeho bát, hlavně v těch letoviscích je to naprosto vpohodě a určitě stojí za to se tam podívat. Taky ještě vybíráme kam jet a Turecko možná zase zvolíme.

Ella2

ano? my asi také vyrazíme, jen musíme fofrem sehnat nějaký last minute, abychom to letos ještě stihli :))

SimonS

Mrkni sem http://www.li­mestravel.cz/
Naposled jsem koupil zájezd od nich a super. Cena super, a vše bylo vpořádku.

Ella2

Díky za typ!! No nevim esi to letos ještě teda stihnem :D
Každopádně díky, hned se jdu podívat, co tam mají.