maschin

Jak vyřešit problém uvedený v popisu otázky?

Na přelomu srpna a září pojedu na dvy týdny na exotickou dovolenou. V červenci nebo srpnu nastoupím provizorně do práce do továrny, kde berou každého. Ale jak to udělat s tou dovolenou? Budu ve zkušební době a dovolenou ani neplacené volno nedostanu. Na tu dovolenou musím jet. Takže budu muset těsně před ní skončit a jít na pracák? A když přijedu, tak si hledat zase jinou práci?

Původní neotázka
Dovolená a nová práce

Odpovědi
Drap

Při nástupu si hned domluv, že v ten a v ten termín máš zaplacenou dovolenou. V takovýchto případech zaměstnavatel většinou zaměstnanci vyhoví.

AnneBeth

Je lepší si hledat práci až po dovolené, ale když to nejde tak si najít někde novou práci,kde vezmou každého. Přeji hodně štěstí v rozhodování.

mosoj

Kde je otázka ? Toto není otázka, to je nezodpovědné rozjímání.

Dochy

Domluv si to rovnou v tom zaměstnání. To zda dostaneš dovolenou je věcí zaměstnavatele nikoli toho zda jseš nebo nejseš ve zkušební lhůtě. Pokud dáš výpověď ve zkušebce ze dne na den, pravděpodobně o tebe už po návratu nebudou mít zájem i kdyby zaměstnance potřebovali jako sůl.

V zákoníku sice něco o dovolené ve zkušebce píšou, ale když to pročteš trochu podrbnějc, výsledek je stejně že je (termín) čerpání dovolené úplně stejně na libovůli zaměstnavatele jako bys byl ve firmě 10 let.