Kepler

Dovedete si představit, co by se stalo, kdybychom si aspoň na chvíli dokázali zastínit gravitaci?

Vím, že je to z vědeckého hlediska blbost, ale pusťme z řetězu fantazii. Tak mě napadá, že bychom nemuseli mít přechody pro chodce, protože bychom ty rušné ulice prostě přeskakovali ladným pohybem. Možná by to byla i revoluce v dopravě. Co vás ještě napadá?

Nejlepší odpověď
zjentek

Mě napadá, že ženským po třicítce by se mohla vrátit prsa na svá místa. To by bylo pěkné a ano, když popustím řetěz fantazii, stále si to dokážu představit. (;

Další odpovědi
orwell

To by byl konec impotence, protože by přestala vítězit přitažlivost Zemská nad přitažlivostí ženskou :)

Emefej

Přestaly by mi jít mé staré hodiny se závažím a kyvadlem. Nechtěl bych vidět tu spoušť na záchodě.

aliendrone

Zajímavá otázka. To je pro mne DOST těžké. Jde o to, že si bytostně uvědomuji vzájemnost mezi gravitací (zakřivením prostoročasu) a hmotou/energií, která to „má na svědomí“. Jedno bez druhého neexistuje. Je to jako zkoušet si představit běžnou minci, která má jen „předek“, ale druhou stranu NEMÁ. ;) :D :D (představit konkrétně to nejde, ale abstraktně bych tomu rozuměl, sám často spekuluji o podobných „objektech/jevech“)

Byl by to HODNĚ divný svět. Zauvažuj, co by se třeba stalo s hybností a dalšími veličinovými „opruzy“, kdyby „něco vážilo NIC“? Posvítím baterkou na („nic nevážící“) Měsíc a ten bude tlakem fotonů „odfouknut“ rychlostí světla do dalekého vesmíru? A bude vůbec „odfouknut“, jelikož i fotony ztratily hybnost? ;) :D

Myslím, že zrušením gravitace (byť i lokálním) by důsledky pro jsoucno byly tak dalekosáhlé, že na takovou bezvyznamnost jako „revoluce v dopravě“ můžeme s klidem zapomenout a věnovat se přednostně následkům objeveným zjentkem a orwellem. ;) :D :D

Copak je s tebou Keplere, doléhá na tebe únava? Už tě nebaví se neustále vláčet s tou MEGATĚŽKOU anakondou a hledáš cesty, jak si to „ulehčit“? ;) :D :D

Justin1

Bylo by možné využívat levitaci na způsob kouzla „wingardium leviosa“ z Harryho Pottera, stavět stavby a přesouvat náklad bez použití jeřábů. Možná by se dalo vymyslet i nějaké perpetuum mobile.

Kelt

A taky by zkrachovaly stěhovací firmy, protože by nebyl problém si přemístit těžkou skříň třeba do 8. patra, prodejny s horolezeckými potřebami by určité věci jako lana, karabiny a jiné nemohly prodat. Sebevrazi by nehrozili, že skočí z mostu nebo ze střechy. A každý, koho by vyhodili z okna, by zase do daného objektu přišel. Milenec z bytu, opilec z hospody. Ale nešla by vařit voda. Protože díky gravitaci vaří voda v nádobách. Takže kapaliny by se chovaly jinak.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Smile.dollz

Začaly by nám ochabovat svaly, které bychom najednou nevyužívali tolik a mohla by začít špatně proudit krev v těle, tím pádem by vznikly zdravotní komplikace. Ale je možné, že bychom se po x letech adaptovali jako děti na ostrovech, kteří dříve plavou než chodí a vidí lépe pod vodou než zbytek světa, protože to je jejich dennodenní prostředí.

Justin1

Kelt: Pokud by gravitace dál existovala a bylo by jenom možné její působení na něco cíleně na chvíli ztlumit, mohli bychom i vařit vodu. Kdyby gravitace úplně přestala existovat, neměli bychom kde žít, protože Země by přišla o atmosféru a o vodu, možná by se kvůli své rotaci i zdeformovala nebo rozpadla a uletěla by pryč od Slunce, protože by kolem něj přestala obíhat.