Avatar uživatele
Kepler

Dovedete si představit, co by nastalo, pokud bychom byli zbaveni všech ukazatelů času?

Nejspíš by nastal totální CHOAS. Schválně, kolik jich máte doma? Já jich napočítal šest – TV, PC, mobil, náramkové hodinky, kuchyňské hodiny, digitální kuchyňská váha… Jak byste alespoň přibližně měřili čas improvizovanými prostředky?

https://pixaba­y.com/cs/%C4%­8Das-%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-%C4%8Dasu-stopky-pr%C5%AFmysl-3216252/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Roman71, Gestas, independent před 2196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ráno podle data a rozednívání, totéž večer podle stmívání.
Improvizovaně, po celý den, v místech běžného pohybu, pokud svítí slunce, podle polohy slunce a světových stran. Kouknu na slunce a přibližně odhadnu.
Jinak možno klacek do vhodné polohy a tak, při slunci, sluneční hodiny.
Jinak ještě podle hladu. Když mám už dopoledne hlad, je čas na svačinku. Poté opět a mohlo by být poledne a čas na oběd. Totéž odpoledne a k večeru. 🙂
Ale jak říkáš, těch technických prostředků je v našem okolí tolik, že se na toto člověk spoléhat nemusí. Já bez náramkových hodinek a mobilu se nikde nehnu.
I když už jsem v důchodě, nejsem (většinou) pánem svého času, ale spíše je čas pánem mým.:-(

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Roman71

Pokud bych nebyl stále nucený být někde přesně na čas, stačil by mi kompas a poloha slunce. Vstával bych za svítání a chodil spát po západu slunce :) Dokážu si ale představit, kolik lidí by den co den nestíhalo a bylo by kvůli tomu na pokraji nervového zhroucení :))

..ale ta pohoda, když si odmyslím všechen ten spěch!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Už jsem to tady jednou psala, na baráku máme sluneční hodiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gestas

Pokud bychom byli zbaveni všech ukazatelů času, nevěděli bychom, kolik je hodin, se všemi důsledky. Zda mezi ně patří i chaos, to nechám na jiných.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

To je pěkná otázka!

Mně by se líbilo, kdybychom všichni zpomalili
a přestali se neustále za něčím hnát…

Ale pravděpodobnější je asi ten chaos.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek