Kepler

Dovedete si představit, co by nastalo, pokud bychom byli zbaveni všech ukazatelů času?

Nejspíš by nastal totální CHOAS. Schválně, kolik jich máte doma? Já jich napočítal šest – TV, PC, mobil, náramkové hodinky, kuchyňské hodiny, digitální kuchyňská váha… Jak byste alespoň přibližně měřili čas improvizovanými prostředky?

https://pixaba­y.com/cs/%C4%­8Das-%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-%C4%8Dasu-stopky-pr%C5%AFmysl-3216252/

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Ráno podle data a rozednívání, totéž večer podle stmívání.
Improvizovaně, po celý den, v místech běžného pohybu, pokud svítí slunce, podle polohy slunce a světových stran. Kouknu na slunce a přibližně odhadnu.
Jinak možno klacek do vhodné polohy a tak, při slunci, sluneční hodiny.
Jinak ještě podle hladu. Když mám už dopoledne hlad, je čas na svačinku. Poté opět a mohlo by být poledne a čas na oběd. Totéž odpoledne a k večeru. 🙂
Ale jak říkáš, těch technických prostředků je v našem okolí tolik, že se na toto člověk spoléhat nemusí. Já bez náramkových hodinek a mobilu se nikde nehnu.
I když už jsem v důchodě, nejsem (většinou) pánem svého času, ale spíše je čas pánem mým.:-(

Další odpovědi
Roman71

Pokud bych nebyl stále nucený být někde přesně na čas, stačil by mi kompas a poloha slunce. Vstával bych za svítání a chodil spát po západu slunce :) Dokážu si ale představit, kolik lidí by den co den nestíhalo a bylo by kvůli tomu na pokraji nervového zhroucení :))

..ale ta pohoda, když si odmyslím všechen ten spěch!

Lamalam

Už jsem to tady jednou psala, na baráku máme sluneční hodiny.

Gestas

Pokud bychom byli zbaveni všech ukazatelů času, nevěděli bychom, kolik je hodin, se všemi důsledky. Zda mezi ně patří i chaos, to nechám na jiných.

ivzez

To je pěkná otázka!

Mně by se líbilo, kdybychom všichni zpomalili
a přestali se neustále za něčím hnát…

Ale pravděpodobnější je asi ten chaos.