Avatar uživatele
Drap

Dotklo se vás nějakým způsobem úmrtí Wabiho Daňka?

Mně hodně. Znal jsem ho osobně, ještě z dob, kdy jako tramp a amatérský kytarista coural po vandrech a hrával u táborových ohňů

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, orestez, briketka10, anonym před 2313 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano. Hodně mě to zasáhlo a to i díky dokumentu ve kterém jsem se dozvěděl, že to byl prostě obyčejný sympatický člověk, který měl svůj zlozvyk – alkohol.

Doporučuji ke shlédnutí: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1186000189-13-komnata/216562210­800007-13-komnata-wabiho-danka/

Kdo se na to nechce dívat, tak zde posílám pár ukázek o tom co se tam řeší přimo s Wabim.

  • Tehdy vyprávěl o vysoké ceně, kterou zaplatil za nezřízený způsob svého života: koncerty do pozdních nočních hodin, neustálé cestování po celé republice, nedostatek pohybu, špatná životospráva, obezita i vřelý vztah k alkoholu. Ustavičný stres a trému tlumil cigaretami a skotskou. To se postupně podepsalo na jeho organismu. Prodělal infarkt a mrtvici. Opustily ho múzy a přestal psát nové písničky.
  • Po devíti letech jsme u jeho dveří zazvonili znovu a přišel nám otevřít úplně jiný Wabi. Je zase štíhlý jako za mlada a schody zdolává velmi lehce. Před několika lety musel od základu změnit svůj způsob života. Pochopil – i díky své ženě a společně s lékaři ve fakultní nemocnici, kde mu zjistili vážné onemocnění jater, že se jeho vlak stále rychleji blíží ke konečné stanici. Nepomohla mu odvykací kúra, přišlo to až se skutečným strachem ze smrti.
  • A už pět let nepije alkohol, zásoby své skotské rozdal přátelům. Přiznává, že první měsíce to bylo těžké.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Jistě. Jeho písničky se mi moc líbí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

V jednom pořadu pouštěli „Rosu na kolejích“
a ta píseň je moc hezká. Jeho hlas se nedá
zapomenout.

Opět odešla další legenda do hudebního nebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ano, velmi. Mám ho spojeného s čundrováním a Rosou na kolejích. Odešel příliš brzy, ještě by nám mohl co dát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Ano. Jeho písničky nás budou ještě určitě dlouho obšťastňovat. Škoda ho.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já mám teda mnohem radši Stromy, než vyžmolkovanou Rosu

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KUqk9RGxTYA

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Mě se to nemohlo dotknout, protože o tom úmrtí první píšeš ty. Mě se dotkne úmrtí oblíbeného zpěváka navždy. Poslouchám ČRO Brno, tam nic.

před 2304 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek