ELIŠKA003

Dotaz – stížnost

Když posílám dopis se stížností na ministerstvo školství nebo Českou školní inspekci je jejich poviností odpovědět mi, nebo je jen na nich zda mi odpoví??

Nejlepší odpověď
panenka

odpovědět ti musí a to do 30 dní ode dne doručení pokud ti nedali vědět ozvy se jím co se děje že čekáš odpověd a urguj je aby ti odpověděli

Další odpovědi
standa

ANO musí odpovědět, ale lhůta není 30, ale 60 dní !

Podle § 175/5 Správního řádu (zákona č. 500/2004 Sb.) musí být stížnost vůči ministerstvu vyřízena do 60 dnů ode dne jejího doručení správnímu orgánu příslušnému k jejímu vyřízení.

O vyřízení stížnosti musí být stěžovatel v této lhůtě vyrozuměn. Stanovenou lhůtu lze překročit jen tehdy, nelze-li v jejím průběhu zajistit podklady potřebné pro vyřízení stížnosti.