petarex

Dotaz ohledne zesileni internetu?

Dobry den, prestehovali jsme se do roddineho domku. Telefonni pripojka se nachazi v prizemi spolu s modemem.K ze­sileni do druheho patra jsme koupili opakovac, ale ten se neosvedcil. Pak jsme koupili router se 4 antenama, ktery jsme propojili s modemem, ale take se nejak nezmenilo. Mate nejake rady, tipy jak zesilit signal?

Dekuji

Odpovědi
gumiczud

Já bych se snažil natáhnout kabel od modemu v přízemí do druhého patra a tam umístil router.

Jestli tahle možnost není tak bych to řešil dvěma routery se silnější anténou. Nezáleží ani tak moc na počtu antének jako na dB antény. Dolů k modemu bych dal jeden, ale ten musí umět AP/bridge. Druhý bych dal do druhého patra, kde by přes wifi přijímal signál zespodu a zároveň by jej vysílal dále. Rozhodně bych vybíral router s možností výměny anténky za silnější. V případě nefunkčnosti bych koupil anténu s víc dB a vyměnil bych je na obou routerech.

anonym

pak jedině použít kabel, protáhnout do patra.

dubraro

Neuvádíte, v čem se opakovač neosvědčil. Já mám pokrytý velký rodinný dům (3 byty, 3 podlaží) jedním routerem a dvěma opakovači, k plné spokojenosti. Ovšem opakovače jsem si sám vyladil, běží pod DD-WRT. Jestli máš možnost natáhnout kabely, dej kabely. WiFi je pěkná věc, ale drát je drát. A optika ještě lepší, není citlivá na úder blesku jako dlouhé kabelové propoje. Ale na doma je to trochu drahé.