Hanos

Čím alternativně nahradit zeleninu?

Zdravím, měl bych dotaz. Už nějakou dobu se chystám změnit životní styl a začal jsem cvičit a omezil moje nezdravé návyky. Mám ale problém. Už od dětství mám totální blok vůči konzumaci jakéhokoliv typu zeleniny a nevím jakým jinak způsobem bych ji mohl nahradit. Studoval jsem různé typy náhrady vitamínů v ní obsažené (např. Mana apod.), Ale z dočetl jsem se spíš negativních názorů na podobný typ doplnění bílkovin apod. Chci se zeptat jestli někdo nezná jinou alternativu doplnění živin. Děkuji všem za pomoc

Nejlepší odpověď
Drap

Taková alternativa v podstatě neni,

Další odpovědi
JežíšKristus

Nelze. V ovoci máš příliš cukru, v náhražkách není vláknina (kterou nutně potřebuješ).

quentos

Ovocem… ale pamatovat na to, že by se mělo jíst nalačno a nejlépe samostatně (pokud kombinovat, tak jedině s „obilnými“ potravinami).

elkon

Přírodní vitamíny (zelenina a ovoce) nelze ničím nahradit.

Ametyst

Nejlepší je vyzkoušet doplňky stravy, konkrétně spirulinu.

zjentek

Alternativně? Vepřovým. (;

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/al­ternativa

Rokio

Co třeba ovoce?

RyuzakiKate

A z čeho ten blok vznikl? Ze školní jídelny? Nutili tě rodiče sedět u stolu, dokud to všecko nesníš?
Zelenina je „bohužel“ nenahraditelná. Dá se upravit všemožnými způsoby, nechce se mi věřit, že by ti vážně nic nechutnalo. Obsahuje spoustu vlákniny, vitamínů a stopových prvků.
Zkusila bych třeba pečenou v troubě (brambory, dýně, batáty, mrkev, řepa), to je sázka na jistotu. Nebo třeba blanšírované zelené fazolky, okurkový salát… Zelenina z biozemědělství opravdu chutná jinak a sama o sobě je velmi chutná a stačí jen trochu posolit. Existuje ale spousta fajn koření, kterým si lze konzumaci zeleniny zpříjemnit (saturejka, rozmarýn, tymián, kmín, koriandr, kari…)

V první řadě bych pracovala na tom odblokování, jinak si zaděláváš do budoucna na zdravotní problémy. Zkus doporučení k psychologovi nebo nějakou terapii.