Avatar uživatele
Hanos

Čím alternativně nahradit zeleninu?

Zdravím, měl bych dotaz. Už nějakou dobu se chystám změnit životní styl a začal jsem cvičit a omezil moje nezdravé návyky. Mám ale problém. Už od dětství mám totální blok vůči konzumaci jakéhokoliv typu zeleniny a nevím jakým jinak způsobem bych ji mohl nahradit. Studoval jsem různé typy náhrady vitamínů v ní obsažené (např. Mana apod.), Ale z dočetl jsem se spíš negativních názorů na podobný typ doplnění bílkovin apod. Chci se zeptat jestli někdo nezná jinou alternativu doplnění živin. Děkuji všem za pomoc

Zajímavá 0 před 935 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Taková alternativa v podstatě neni,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JežíšKristus

Nelze. V ovoci máš příliš cukru, v náhražkách není vláknina (kterou nutně potřebuješ).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ovocem… ale pamatovat na to, že by se mělo jíst nalačno a nejlépe samostatně (pokud kombinovat, tak jedině s „obilnými“ potravinami).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Přírodní vitamíny (zelenina a ovoce) nelze ničím nahradit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nejlepší je vyzkoušet doplňky stravy, konkrétně spirulinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Alternativně? Vepřovým. (;

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/al­ternativa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Co třeba ovoce?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

A z čeho ten blok vznikl? Ze školní jídelny? Nutili tě rodiče sedět u stolu, dokud to všecko nesníš?
Zelenina je „bohužel“ nenahraditelná. Dá se upravit všemožnými způsoby, nechce se mi věřit, že by ti vážně nic nechutnalo. Obsahuje spoustu vlákniny, vitamínů a stopových prvků.
Zkusila bych třeba pečenou v troubě (brambory, dýně, batáty, mrkev, řepa), to je sázka na jistotu. Nebo třeba blanšírované zelené fazolky, okurkový salát… Zelenina z biozemědělství opravdu chutná jinak a sama o sobě je velmi chutná a stačí jen trochu posolit. Existuje ale spousta fajn koření, kterým si lze konzumaci zeleniny zpříjemnit (saturejka, rozmarýn, tymián, kmín, koriandr, kari…)

V první řadě bych pracovala na tom odblokování, jinak si zaděláváš do budoucna na zdravotní problémy. Zkus doporučení k psychologovi nebo nějakou terapii.

Upravil/a: RyuzakiKate

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek