Tomsaj

V únoru jsem pracoval asi 2 týdny na HPP. Musím to také podávat do daňového přiznání?

Mohu se zeptat, v únoru jsem pracoval na HPP asi 2 týdny, musím to také podávat do daňového přiznání? Jak mám poznat, co je zdaněné zálohovou a co srážkovou daní? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Srážková daň se odvádí jenom z DPP s odměnou do 10.000 Kč
měsíčně, pokud u zaměstnavatele nepodepíšete prohlášení k dani
z příjmu. Pokud je podepíšete, sráží se i zde daň zálohová.

Jestli jste měl/máte jenom příjmy ze zaměstnání, a jestli jste
neměl souběžně dvě nebo více zaměstnání, z nichž se odváděla
zálohová daň, nejste povinen podávat daňové přiznání.

Další odpovědi
df

Pokud jsi pracoval jen krátce, tak si příští rok přiznání podej. Dostaneš nějakou kurunku nazpět