Spotřebič o výkonu 2000 W a lednice s příkonem 0,32 kWh jsou zapojeny v zásuvce, kde je psáno: "max 2300 W". Je to OK?

Dobrý den, mám spotřebič o výkonu 2000 W a k tomu lednici s příkonem 0,32 kWh. Obojí zapojeno v zásuvce, na které je psáno max 2300 W.... A já se ptám, je to v pořádku? Nebude docházet k přehřátí zásuvky (respektive rozdvojky)?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mělo by to být v pořádku, průměrná lednice žere tuším okolo 100 W, když sepne.

Další odpovědi:

Bronzový

U spotřebiče neuvádíme výkon, ale příkon. Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost. Znamená to, že onen spotřebič při plném výkonu, spotřebuje 2Kw za hodinu. U té lednice to je pouze 0,32 W za hodinu.

Pokročilý

Pokud nebude zatížení trvalé, tak to s největší pravděpodobností vydrží.

Diskuze k otázce

Zlatý

Dochy

Petr: Nelze odpovědět s jistotou. Mícháte různé fyzikální veličiny, které pak bez dalších informací nelze spolehlivě porovnávat.
Spotřebič s výkonem 2000W, OK budu předpokládat že jde buď o omyl a jde o příkon, nebo jde o tepelný spotřebič se (skoro) 100% účinností a tedy příkon=výkon.
Spotřeba 0,32kWh pro nás není důležitá, podstatný je maximální příkon. U lednice je obvykle kompresor s určitým příkonem, který ale běží jen pár desítek minut během dne. Dá se očekávat že bude do 100W jak píše třeba Kepler a pak by to mělo být v pohodě. Ale je to informace, kterou si cucáme z prstu. Určitě by byly vhodnější samostatné zásuvky, nebo dvojzásuvka, než tam strkat rozdvojku.

Elkon: " onen spotřebič při plném výkonu, spotřebuje 2Kw za hodinu"
chyba. Spotřebuje 2kWh za hodinu.
" U té lednice to je pouze 0,32 W za hodinu."
Chyba. Na tohle jsi přišel jak? 0,32kWh pokud by to bylo za den (běžně se u lednic uvádí typická denní spotřeba) znamená průměrný příkon 320/24 = 13W. Ale to je průměr, nás zajímá maximum v době kdy kompresor zrovna běží (osvětlení můžeme zanedbat, to bude podle typu 5-15W)

Zlatý

Dochy

Ještě k "pouze 0,32 W za hodinu." - to je samozřejmě blbost, jde o totální zmatek v jednotkách.

Zlatý

Kepler

Příkon spotřebiče se uvádí ve wattech a není vázán na časovou jednotku. Pokud je u lednice napsáno 0,32 kWh, není to příkon, ale spotřeba a v tom případě by se mělo uvést třeba 0,32 kWh/den.

Zlatý

Dochy

V čem konkrétně podle Tebe nemá pravdu? Podle mně to sedí a věř mi že Fyziku mám poměrně dost dobře zmáknutou.

Bronzový

Pepa25

Příkon lednice zcela jistě není vyjádřen v kWh

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4102
Zlatý Kepler 1781
Zlatý Drap 1656
Zlatý quentos 1562
Zlatý mosoj 1511
Zlatý led 919
Zlatý marci1 906
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 634

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.