Dotaz na právo – poradíte?

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat na to že když jsem pomluvil veřejně jednu osobu ale jméno jsem tam nenapsal a on by mě dal k trestní komisi?děkuju předem za odpověd.nashledanou

Nejlepší odpověď
anonym

to záleží jak jste tu dotyčnou osobu pomluvil a také kde,jestli pomluva byla přímo charakteristická a dotyčná osoba se v pomluvě poznala,a nejen ona mohlo osobu podle vaší pomluvy identifikovat více lidí může na vás podat trestní oznámení či dát k trestní komisi

Další odpovědi
standa

  1. Veřejně (ani neveřejně) nepomlouvejte 🙂
  2. Tento případ na 99% neskončí žádným trestním oznámením
  3. Když by teoreticky někdo podal oznámení o podezření ze spáchání trestného činu, tak to Policie ČR na 100% odloží pro nedostatek důkazů…

…tak buďte v klidu .

poradna

Tak především je nutno říct, že k tomu, abyste někoho pomluvil, musí být z pomluvy zřejmé, koho se týká. Pokud byste například napsal, že někdo „je hlupák“, ale neuvedl byste kdo, těžko tak může být spáchán trestný čin.