HarpPlayer

Dotaz na 2 válečné filmy

=============­================
Již delší dobu v rodině mudrujem, jak se jmenoval film z II. SV, kdy angličtí či američtí letci ztroskotali na poušti – ze žízně měli halucinace (=viděli celá jezera vody) – a pak jednoho z nich napadlo z padáků udělat velký nápis „SOS“ – a podle toho je snad pak pátrající piloti našli …

U nás se promítal v kinech – cca 70./80. léta …

2. film si také matně pamatuji z kina:
V zasněžených horách prchá malá skupina lidí před fanatickým SSákem… ten mj. stihne znásilnit v přímém přenosu mladou dívku…
Nakonec – zcela zdevastován – tu skupinu prchajících dostihne – a všechny je postřílí – ale naštěstí už jen ve svých halucinacích…

Protože v okamžiku dostižení zemře ON.

Pomůžete mi někdo?

Díky moc!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ten první si nevybavuji, ten druhý je nejspíš https://www.csfd­.cz/film/14229-stvanci/recenze/ . :)