Dotaz k vš

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nosit na VŠ přezůvky..(mám teď namysli třeba detašovaná pracoviště – pobočky jednotlivých vš). A druhý dotaz, jak vyplnit školní rok do autobusové průkazky? Ode dne imatrikulace až do poslední zkoušky? Předem děkuji:-)

Nejlepší odpověď
anonym

V kanceláři tvojí VŠ ti asi poradí nejlépe. A jak můžeš předem vědět kdy budeš mít termín poslední zkoušky?

Další odpovědi
Lucijej

My jsme museli nosit přezůvky na VŠ akorát akorát do laboratoří a do tělocvičen, jinak ne. A co se týče termínu akademického roku, tak dráhy uznávají pouze klasický školní rok od 1.9. do 30.6.

odpomass

Přesné období školního roku (na průkazky) se dozvíš buď na internet. stránkách školy, nebo na pedagogickém oddělení, často to bývá od zahájení letního semestru do konce zimního s. (tyto informace si lze opět zjistit na uvedených místech). Přezouvání bývá spíše výjimečné na VŠ, ale to se spíš dozvíš až od jednotlivých vyučujících na daný předmět, jinak bych si s tim ze začátku určitě hlavu nědělala.

Adiska

Normálně zajdi na studijní oddělení je to rozděleno podle ročníku, na příslušnou fakultu a tam ti poradí. Jen trochu na začátku semestru jsou některý studijní pěkně nepříjemní. A přezůvky se nenosí 😁(pokud teda nestuduješ zdravotnictví, ale školy typu ekonomka atd není třeba ) ta oranžová průkazka se vypisuje od 1.9. až do 30.6 přes letní prázdniny neplatí, ale radši se poptej.

quentos

na VŠ po nás přezůvky nikdy nevyžadovali.
Do průkazky po mně vždy chtěli vyplnit „… do 30.6.“, s tím, že o prázdninách platnost průkazky odmítali uznat, a to i přes to, že akademický rok tehdy nekončí.

Katusa

Průkazku jsem vždy vyplnila ode dne, kdy jsem si ji nechávala potvrdit na nádraží. Jinak pokud se nic nezměnilo, tak pokud si necháš průkazku potvrdit na vlakovém nádraží tak si platnost průkazky můžes vyplnit do 30.9. a nějaký čas na ní vlakem (pozor, autobusem ne!) tak jezdit i po prázdninách se studentskou slevou, což se hodí například, pokud máš ještě nejaké zkoušky v září, nebo jedeš na zápis. http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jizdne-a-slevy/-3595/