pierrpierr

Která varianta týkající se placení vody, je podle vás spravedlivější?

Co je podle vás spravedlivější,když se platí faktura za vodu paušálem čtvrtletně,chodí pořád stejná částka,rozpočítat to na osoby,nebo na byty ve vchodě?

Původní neotázka
Dotaz k faktuře za vodu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Asi na osoby, protože v jednom bytě bydlí dva a v druhém pět lidí a platili by stejně. Takže na osoby, aby každý platil podle toho kolik jich tam bydlí. A jinak nejspravedlivější by bylo mít vodoměry v bytech.

Další odpovědi
mosoj

I za minulého režimu jsem měl vodoměr v instalační šachtě.

autacek

Na to jak rozpočítat vodu je vyhláška, nicméně pokud se ptáš takto, tak spravedlivější to je pochopitelně na osoby.

Kepler

Pokud vím, faktura přijde na základě vodoměru, který by měl být v každém bytě. Všechno ostatní je irelevantní.

ivzez

Podle osob.
Jinak by byty s menším počtem osob doplácely
na ty byty, v nichž žije osob více.

pierrpierr

Vodoměr máme jeden společný na vchod,faktura chodí pořád stejná do pětníku jestli tu bydlí zrovna 10 nebo 6 lidí,někdo má bazén,jiný každý den polívá záhony,další jen běžná spotřeba,vaření mytí atd.Přirovnal bych to třeba k paušálu za mobil,stejný tarif má víc lidí za stejnou cenu i když každý ho využívá jinak.Tak se zeptám ještě jednou na osoby nebo byty? (možnost vlastního vodoměru je na vlastní náklady pouze se souhlasem ostatních nájemníků,protože by je museli mít taky a do toho se jim nechce.)

mosoj

No a co se tak zeptat pronajímatele? Třeba to rozpočítává podle metrů. Do vodoměrů se nemůže chtít těm co nemají čisté svědomí ohledně spotřeby vody. Co kdyby náhodou museli zaplatit skutečné množství, které spotřebovali.