Avatar uživatele
zjentek

dotaz k defragmentaci HDD

když po dfrag hdd najdu ve složce vindous, system 32 pět položek s celkovou velikostí cca 1GB, který nebylo možno přemístit a tak zůstaly červený a rozházený, tak to jako znamená, že ten dfrag nástroj na ně nemůže jako proč? To jsou tomu nástroji jako nějak zamčený? Nebo už jsou tam na ozdobu a s vindousama nekomunikujou a můžu je vyhodit? Podotýkám, že když defragmentuju, tak fakt žádný jiný prgram neběží :o
Doplňuji:
jo a ještě mě napadlo, jestli mi do tý složky system32 nemohlo skočit něco tak velkýho (skoro giga), co tam třeba vůbec nepatří ..nějakej maxibrouk, nebo jinej čerf :o ..je to taky možné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Zálež, co to je přesně za soubory – ano, jak již zde bylo napsané, některé soubory nelze za běhu systému přesunout – proto pokud trváte na opravdu defragmentovaném disku, připojte jej do jiného počítače.

Co se týká kapacity disku, tady defrgamentace prakticky vůbec nepomůže. Defragmentace jen srovná fragmenty souborů na začátek a k sobě, aby tam nebyly někde mezery a kousky souborů rozestrkané napříč diskem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nepíšeš o jaké jde složky a jaký mají obsah – takže je, raději, nemaž…
😉
OS některé části instalace označuje jako ´unmovable´ (nepřesunutelné) a nedovolí je ani defragmentovat – pokud ti ´zoufale´ nechybí kapacita disku, nevšímej si jich…
Doplňuji:
Teoreticky může jít i o nějakého „maxibrouka“ – ale spíše to odhaduju na zálohy z patchů.
Kdybys napsal aspoň jak se ty složky jmenují (příp. jejich obsah), věděli bychom (asi) více.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Nedefragmento­vatelné soubory můžou mít dvě příčiny. První už tu byla zmíněna: systémem zamčené soubory. Nevím, jestli to umí standardní defragmentátor z Windows (záleží možná i které Win to jsou), ale jiné defragmentátory umožní udělat defragmentaci při příštím restartu Windows, tedy před naběhnutím samotných Windows, kdy ony soubory ještě nejsou „zamčené.“ Já standardní Defrag nepoužívám, umí toho na můj vkus málo. A druhá příčina může být ta, že na disku je příliš málo volného místa, to zase vadí jen některým defragerům, například iso obraz DVD o velikosti cca 4,5 GB nepůjde defragmentovat, když na disku zbývá třeba jen 3/4 GB volna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

bedy, měl bych takový laický dotaz na tebe: některé soubory nelze za běhu systému přesunout, proto připoj HDD do jiného PC- xchápu to dobře? ..no protože v jiném PC zase běží systém né? Dá se mi to nějak vysvětlit?

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tohle je jednoduché – na tom „jiném PC“ běží instance Win, která má ´své´ soubory – a soubory na ´cizím´ disku nehlídá. Stejnětak je možné spustit jiný systém na původním počítači (bez připojování disku do jiného počítače) – např. z LiveCD – taková instance si také hlídá jen ´své´ soubory.

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

no to bych taky rád věděl, jak se jmenují ..to bych napsal, to je jasný. Jenže to nejsou složky, ale soubory a ty soubory maj tu ikonu neznámýho souboru, co má ohnutej pravej horní roh no a jmenujou se ..sakra, jak se píše čtvereček? No to nic, nebudu nad tím fárat, zkrátka se jmenujou- tři čtverečky a středník. No a velikosti těch souborů jsou něco kolem 100 000 kB ..jeden má dokonce půl giga. Je to popsáno dostatečně profi? ,):o

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

kdyby něco, tak dík za pomoc. Já si ty soubory z té složky system32 zatím schoval do koše a nic se nestalo, ale stejně bych rád věděl, proč mi nechybí a vše pracuje ,)

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aha… Tak zkus 1) vytvořit bod obnovy nebo 2) nainstalovat nějaký patch _____ Tyto činnosti také vytváří ´podobné´ soubory – takže pak kukni, zda nějaký přibyl. Akorát doufám, že data máš na jiné partition (a/nebo zálohované), protože podobné hrátky (´vkošení´ neznámého souboru) mohou skončit zhroucením instance Win někdy v budoucnu. 😉

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

aha ..tak to asi nebude žádný bruk

před 3750 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek