Avatar uživatele
Lyn

Dostáváte v práci prémie? Jak velké většinou bývají?

Doplňuji:
Já patřím do druhé možnosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Lyn

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? GM, anonym, anonym před 4187 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

50%, někdy i více

Doplňuji:
když jsem ještě dělal nebyl problém 100% platu, ale ty daně, nebyl problém daň 10 – 15 000. Jenže jsem 7 let neznal dovču, stále někdo otravoval, služ. MT je neštěstí, So, Ne+Sv, podle potřeby i ve 3 ráno, kompenzace mi po 7 letech za to nestály a dal jsem výpověď.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ne

Doplňuji:
Neznám procenta, ale v prvním i ve druhém zaměstnání jsem měla pravidelné prémie okolo tisíc korun nebo více. V případě prvního zaměstnání se jednalo o přesčasy. U druhého se dávaly i stravenky za padesát korun kus na celý měsíc a zaměstnanec za ně zaplatil polovinu. Později se nějak prémie zrušily, ale alespoň stravenky zůstaly – když jsem měla něco málo přes 8000,– čistého, tak stravenky často přišly vhod.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

21 - 35%

Opět chybí jiná možnost.
Pravidelné měsíční prémie ve smyslu před r. 1989, dnes už téměř neexistují, obvykle bývají suplovány jinými formami, jako osobní ohodnocení, provizní odměny za získané akvizice, někdy tzv. cílové prémie za konkrétní projekty apod.
Leckdy jsou daleko významější ostatní benefity.
Sám jsem měl manažerskou smlouvu u nadnárodní akciovky, kde byla řada výhod, ale i mimořádné nároky a tvrdá zodpovědnost včetně komplexního řízení pracovního týmu, všestranného zabezpečení přidělených zakázek, bezvýhradná loajalita, přesčasy zahrnuté v základním tarifu, flexibilní nasazení bez ohledu na osobní volno (kompletace obchodních nabídek o víkendech nebo i přes noc, byl-li termín podání v následujícím dni).
Na druhé straně byla samozřejmost 5. týden dovolené, tučné stravenky hrazené v plné výši, firemní auto (a NB i mobil) i pro osobní potřebu, pružná pracovní doba a značná svoboda v organizování praqcovních priorit, 13. a 14. plat, zvýšené odstupné v rámci kolektivní smlouvy a něco, čemu se za stara říkalo „podíl na hospodářském výsledku“ (obvykle koncem fiskálního roku). Většina smluv byla koncipována v ročním výdělku (jako v anglosaském světě), takže měsíční porovnávání by bylo značně zavádějící.
Další, tzv. nepeněžní výhody, byly příspěvek na penzijní připojištění, podniková banka s výhodnými úroky, ošatné, reprefond, zdarma různé welnes a rehabilitační programy, manažerské kurzy strategických dovedností a jazykové kurzy, multilicence drahých softwarů i pro domácí využití, permanentky do plaveckých bazénů a různá divadla, zahraniční konference, zvýhodněné přístupy na kapitálové burzy a cenné obchodní kontakty podmiňující jiné formy profitů.
V neposlední řadě i kariérní růst a značná prestiž při případných změnách angažmá na pracovním trhu v daném odborném segmentu.
(Při členství v komisích či představenstvu a.s. – ještě separátní odměny nad rámec pracovní smlouvy).
Malá orientace ve standardu benefitů – viz odkaz ve zdroji:

  • další místní odkazy:

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pr%C3%A9mie

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zam%C4%9B­stnaneck%C3%A9_v%C3­%BDhody

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne

To se nám v práci nemůže přihodit :{/>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Ne

Na to už se nehraje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Ne

Doplňuji:
stravenky tak maximálně

Upravil/a: Beer4Real

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Ne

Doplňuji:
Škoda, že se prémie nedávají k důchodům, jak starobním nebo invalidním.

Upravil/a: Michal Kole

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

50%, někdy i více

Doplňuji:
Dostáváme 50% průměrného měsíčního platu na dovolenou a 100 % prům.měs. platu na vánoce, což bude v pondělí, už se těším.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briliant

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek