Avatar uživatele
FlAsh_7

Dostávám dobré známky a rodiče mě ohledně studia na VŠ podceňují. Co dělat?

Zajímavá 0 před 1131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zřejmě jste rodiče v něčem zklamal. Proč by vás jinak podceňovali? Známky nejsou všechno, zvláště teď v době covidové,.

Podle vašich otázek zde vidím, že jste nesamostatný, nesoběstačný, spoléháte na druhé, i když znáte informatiku, tvrdíte, že čtete encyklopedia a odbornou literaturu atd.

Místo toho, abyste některou odbornou otázku vložil do Google a odpověď měl hned, jenže byste zřejmě musel více přemýšlet, vložíte ji na Odpovědi, aby vám ji někdo vynechal.

Psala jsem vám několikrát, že byste měl používat slova děkuji či prosím.

Takto se jevíte mně, je to sice můj pohled, ale možná byste se mohl zamyslet.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Dobré známky na základní ani na střední škole ještě neznamenají, že by člověk uspěl i na VŠ.

Rodiče Vás znají nejlépe, vědí, jaké máte schopnosti a co od Vás mohou očekávat, navíc pravděpodobně vědí, co obnáší studium na VŠ.

Nezlobte se, ale i mně přijdtete nesamostatný, nejsem si jista, zda rozumíte přečtenému textu (přestože tvrdíte, že čtete,
není to ve Vašem projevu znát). Přijdete mi i neorientovaný, nevíte, kde co hledat (jen Google nestačí), nepoznáte podstatu.

(Nejsem si jista, jestli Vás rodiče opravdu podceňují.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
koreafangirl

Věř si ty sám, to je to nejdůležitější. Dělej a studuj to, co tě baví. Řekni rodičům, že o tu školu opravdu stojíš a záleží ti na tom, aby tě podpořili. Určitě tě mají rádi, takže tě i podpoří. Možná mají jenom strach, jak moc bereš školu vážně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Výsledek není vždy rozhodující. Důležitá je cesta k tomu výsledku, k cíli. Třeba se nevěnuješ moc učení a myslíš si, že ti to stačí a to třeba rodičům vadí. Musíš je nějak přesvědčit, že to myslíš vážně, že nejsi malý kluk, ale že k tomu přistupuješ jako dospělý člověk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

Řekni jim, že ti to jde p:)

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce