Avatar uživatele
SajmonModer

Dostávali jste v dětství kapesné?

Já ne ☹ Dnes jsem s mou mámou kvůli tomu pohádali.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanulka11, tom004, dědapetr, fablen, anonym, Já..., Akrij007tm, Deli před 4755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ne,nedostávala jsem kapesné,protože na to nebylo.Co jsme jako děcka potřebovali,to jsme dostali.
Když jsem byla na učňáku,měla jsem vlastní peníze vydělané na praxi,to bylo tak 200/300kč za 6 dní praxe,pokud jsem byla šikovná,nebo taky strhli za nějaký průšvih(to jsem na dvě hodiny zastavila provoz,nechtě­ně).Rodičům jsem nikdy nevyčetla,že jsem neměla to nebo ono,nějak jsem rozuměla tomu,že peníze prostě nejsou nazbyt.
Zato dědeček,ten když si vzpomněl,tak nás obdařil 20,i 50 někdy a to bylo bohatství.Jéje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Ne nedostával když jsem chtěl peníze tak jsem musel umývat nádobí a uklízet,abych si je zasloužil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Ne,ale nebyl problém je mít. Stačilo odchytit zmiji,to se mohlo, ale musela mít alespoň 50 cm,odnést do lékárny,a byla dvacka. Houby,borůvky,os­tružiny,atd.,vše se dalo odnést do sběrny a prodat. V kurzu byl sběr papíru,lístek do školy,penízky do kapsy. A bylo na dobroty,kino,lim­ču,a různé lumpárničky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nedostávala jsem ani korunu. Potom až jsem byla na střední, dostávala jsem 10 korun(Kčs) na den, z toho jsem platila autobus a šalinu a svačinu. Dávno tomu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jojo. Na prvním stupni myslím třicet korun týdně, na druhým paďo, na intru to stouplo – hlavně kvůli dojíždění. Prakticky mi ale vycházela taková stovka na týden, tuším…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Nedostával.Ale když jsme s bráchou něco chtěli,tak nám to naši koupili.A když nekoupili naši,šli jsme za dědou a babičkou:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džuls

Tiež som nedostávala vreckové. Ak som niečo potrebovala, tak som si na to jednoducho vypýtala. Rodičia mi každý mesiac dávali peniaze na účet a teraz sa mi žije 🙂 Akurát babka, ktorá býva vedľa mi ešte pred 10 rokmi dala každý deň 10 korún na zmrzku a stačilo… Teraz nejdem von,ak nemám v peňaženke kartu, prípadne najmenej 50 eur. Just, taká je doba…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Sakryš já taky ne a tenkrát mi to bylo fuk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Ne.
Když jsem něco chtěla, tak jsem řekla rodičům a jen občas jsem dostala nějakou tu korunku třeba za úklid nebo drobné co mi zbyly z nákupu. Jenom dodám – jsem asi tak stará jak ty =) Aby nevznikly nějaké nejasnosti.
Dokonce i teďka dávám celou výplatu z brigády mamce na účet a beru se peníze od ní, když někam jdu nebo si chci něco koupit… možná pro někoho divný, ale mě to vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sup ! Jeste do maminy ! Zapomel jsi jeste na : Ze ti jednou dala najist o dve hodiny dele nez mela… ze te jednou pozde prebalila … ze ti nekoupila modry kocarek , ale hnedy … Sajm – ted uz to nezmenis – to jsou blbosti se dnes kvuli tomu hadat. Ale me se to rika . Ja kapesne i mlicka dostavala vcas. 🙂 Promin. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

také ne (bylo to ale ještě za éry dávno minulé). Nosívala jsem ale vždy 2,– nebo 5,– v takové kapsičce na krku a za to jsem si mohla koupit třeba sušenku.

Když jsem jezdívala na intr, tam už jsem ale nějaké peníze potřebovala, myslím, že to bývalo tak 150,–/týdně (hlavně na cestu + něco i zbylo na zábavu).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sejtanka

Nikdy,a nějak jsem to nepotřebovala,ovšem dnešní doba je asi o něčem jiném,i moje děti pořád ze mě tahajé keše:-))))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Jojo, nejdrive to byla tusim stovka a pak petistovka. Pak se to navysilo na 2000, ale za to jsem si uz i kupoval obedy a dalsi veci, takze ve finale jsem mel zase asi tu petistovku. Jooo, to byly casy :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Akrij007tm

Kapesne dostavam asi 300 kč

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Já jsem si na kapesné u rodičů „vydělával“:

umytí nádobí: 2,–Kčs
utření téhož: 1,–Kčs
To fungovalo dlouho.

za jedničku ve škole: +5,–Kčs
za dvojku: + 3,–Kčs
za trojku: NIC
za čtyřku: mínus 3,–Kčs
za pětku: mínus 5,–Kčs
To fungovalo krátce

Sajmon: jsem PRO dávat dětem kapesné – je to výchovné z MNOHA důvodů. Největší: umět zacházet a HLAVNĚ VYCHÁZET s vlastními penězi…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek