postcd

Dostávají se nám ústy do těla i minerály, které jsou kyselé?

(nízké pH, opak zásaditých)

Nejlepší odpověď
annas

Miinerály přijímáme s jídlem, to přece prochází ústy.

"Kyselinotvorné prvky jako fosfor, síra, chlór vykazují především masa, cukr, pšeničná mouka a loupaná rýže.

Zásadotvorné potraviny obsahují sodík, draslík, vápník, hořčík, železo a jsou obsaženy především v zelenině a ovoci.
Aby rganismus dostal vyváženou stravu, je třeba kombinovat potraviny z obou skupin. Přirozený poměr mezi kyselinami a zásadami by se měl ve zdravém těle pohybovat v poměru 1:4. Jestliže je tento poměr zachován. tělo je odolné proti nemocem. Ideální strava by měla obsahovat 80% zásadotvorných a 20% kyselinotvorných potravin atd. "

http://www.ziva-strava.cz/ovy­ziveClanky3.as­px