Rohlik

Dostávají dělníci příspěvek na opalovací krém?

Dostávají dělníci, kteří pracují pod širým nebem několik hodin denně (stavaři, silničáři, atd…) od zaměstnavatele opalovací krém či příspěvek na něj? Je to součást zákona?
Přeci jen se jedná o ochranou pomůcku za kterou by zaměstnanec neměl platit, jelikož vykonává práci pro zaměstnavatele.

Odpovědi
Drap

Nedostávají, součást zákona to neni! Nech se zvolit a třeba se ti to podaří prosadit v parlamentu.

marci1

Ne, nedostávají. Pokud jsou v práci na slunci ve vysokých teplotách do půl pasu obnažení, napadá mě, že bych si rozhodně nějaké lehké tričko na sebe dala. Samozřejmě taky něco na hlavu. 🙂