bolak

Dostává něco televize, když v extralize v živým vysílání říká místo třinec „ocelárny třinec“…

… místo litvínov „chemopetrol litvínov“ a podobně, když tam říká tu značku? A proč sparta ani slavia žádnýho sponzora nemá? A kolik asitak bere hokejovej tým od těch fabrik za to, že bude s jejich jménem takhle spojovanej?

Odpovědi
cochee

Značku tam neříká, říká plný název klubu, ty letošní jsou Verva Litvínov, Oceláři Třinec atd. Sparta a Slavia samozřejmě mají rovněž sponzory, ale žádný z nich není statusem generální sponzor, to znamená, že jeho jméno figuruje v názvu klubu; mají prostě více sponzorů s menším podílem na sponzoringu. Hokejový klub dostává takto od generálního sponzora třeba 25–50% sponzorských příjmů.