jjj123456789

Dostanu se do nebe, pokud žiju jako dobrý křesťan, ale nejsem pokřtěný?

Nejlepší odpověď
iceT

No,já si myslím,že pokud člověk (křesťan nebo pohan,jak říkávala moje babička tomu,kdo v boha nevěřil) žije jako dobrý člověk,má velké šance se do „nebe“ dostat,protože může umřít s pocitem dobře vykonané práce,s pocitem,že nikomu neukřivdil,s po­citem,že dobře žil.

Další odpovědi
Kelt

Základní problém, pokud nejsi pokřtěný, můžeš být třeba svatý, tak se do nebe nedostaneš. To je to omezení. Jsou lidé, kteří hodnotí durhé podle toho, zda chodí do kostela nebo ne, zda jsou pokřtění nebo ne, ale nezajímají se o to, co dělají a jací jsou. Pokud je to jediný problém, můžeš se nechat pokřítít i později.

klumprt

Ne, máš tu smůlu, že ses už nějak dozvěděl, že je třeba se nechat pokřtít. Bez křestu se z toho vyvlíknou jenom nějací domorodci kdesi v pralese, kteří nikdy nepotkali bílého muže a neměli tak možnost se o křestu dozvědět.
Myslím, že takhle je to fér.

🙂

anonym

Nebuď snílek,co bys v nebi dělal?Buď rád,když budeš pohřbený v dobré zemi.

honza19hk

a co bys tam dělal??

Roman71

Milý jjj123456789

Do nebe se dostane jen omezený počet lidí, protože otázka je biblická, odpovím ti na ni s pomocí Bible. Lidé, kteří jdou do nebe mají tvořit vládu nad očištěnou zemí (v čele s Ježíšem Kristem – Bohem dosazeným králem Božího království – viz zdroj), výběr spočívá na Stvořiteli – Bohu, nikoliv na lidech samotných. Počet Ježíšových spoluvládců je omezen na 144 000 lidí (Bible – Zjevení 14:1). Je zapotřebí, abys byl pokřtěným aktivním křesťanem, což jak sám píšeš, nejsi.

Být křesťanem znamená znát Pravého Boha (jeho skutečným jménem), modlit se k němu, žít v souladu s jeho požadavky a být aktivním kazatelem – následovníkem Božího Syna – Ježíše Krista (Matouš 24:14; 28:19–20).

Být členem kteréhokoliv náboženství, které se ke křesťanství hlásí, není zárukou, že získáš nebeskou naději. Pravý Bůh zde na zemi používá jen jednu organizaci, která nese jeho jméno a její členové jsou nazýváni jménem Pravého Boha (zkus přemýšlet, kdo to asi je?).

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1102012189?­q=kdo+jde+do+ne­be&p=par

Awe

To dříve budeš postavičkou třeba ze simpsonovich… Ale proč né, když veříš pohádkám tak určitě

anonym

Pouze za života,po smrti božuhell ne,ale euforie a hra na na emoce to je efektivní život.
Doplňuji:
Nezáleží na tom,kdo si co myslí,ale jak funguje.

ivzez

Pokud „nebe“ existuje …

PS: Není to rozpor?
Neměl by být dobrý křesťan pokřtěn?

Nevíteto?

To nikdo neví, ani kdybys byl pokřtěn… 🙂

střevo

ty vole, do nebe se dostaneš jen dyž tě spálej – komínem