Ajkax

dostanu pod stromeček Android telefon. Jak je to s aplikacemi a hrami, i těmi placenými ? Platí se jednou, nebo …

dostanu pod stromeček Android telefon. Jak je to s aplikacemi a hrami, i těmi placenými?

Kolik tam tak stojí hra?

Jak se vlastně platí? smskou?

Co když telefon rozbiju, příjdu o všechno co jsem koupil?

Odpovědi
anonym

Spoustu her a aplikací je zdarma. Jen je potřeba je vyhledat. Mrkni sem http://www.sve­tandroida.cz/ca­tegory/aplika­ce

Uložená data se dají zálohovat, s tím i instalace. Některé aplikace/hry by měly být v obsahu přiloženého CD.

-
Výčet podporovaných her; http://scummvm­.org/compatibi­lity/

Fórum; http://wiki.an­droidforum.cz/in­dex.php/Hry

anonym

1/ jakmile budeš potřebovat nějakou aplikaci hledej ikonku která vypadá jako „nákupní taška“ – tuším že zelená – to je tzv. Android Market, katalog veškerého softwaru i her pro tyto telefony – je jich tam fakt hodně, pár set tisíc

2/ nadpoloviční většina aplikací a her v Android Marketu je dostupná bezplatně

3/ ty placené stojí obvykle 20 korun až 80 korun … a platíš vždyž JEN JEDNOU (tedy ne jako u windows, pořád znovu a znovu za každou novou verzi), všechny aktualizace a novější verze zakoupených aplikací máš potom už zdarma. Market si pamatuje jaké aplikace si už zaplatil a nové verze instaluje automaticky. Dokonce i když rozbiješ telefon bude si to pamatovat – prostě do nového telefonu zadáš stejné přihlašovácí údaje (gooogle účet). Dokonce to ani nemusí být stejný telefon, když si časem koupíš jiného androida, bude si koupené aplikace pamatovat zrovna tak.

4/ i placenou aplikaci můžeš mít bezplatně, ale jen na vyzkoušení … máš totiž 24 hodin na to abys mohl aplikaci ještě odinstalovat, no a pokud do té doby opravdu zjistíš že ti nevyhovuje a odebereš ji, tak ti market vrátí peníze zpátky na platební kartu

5/ tím se dostáváme k poslední otázce, čím se vlastně platí … jednoduše platební kartou, smskou vážně ne. To by se nevyplatilo, všechno by pak bylo dražší o cenu té smsky 🙂

>> viz tohle
VIDEO http://www.you­tube.com/watch?v=XPcxHD6­s4_A
(ty už budeš mít market určitě kompletně v českém jazyce narozdíl od autora videa)

///

(+ nějaké zajímavé odkazy)

  • úplný náhled do android marketu, co se v něm dá vlastně sehnat – www.appbrain.com
  • registrace google účtu (aby si market pamatoval koupené aplikace, přihlašovací jméno a heslo pak zadáš do telefonu a je to) www.gmail.com
  • no a jen pro zajímavost, pro ostatní .. co je android telefon ? To jsou tyhle : www.goo.gl/17qr