marta0022

Dostane studující sestra sirotčí důchod pokud bude vlastnit byt?

Má sestra studuje vysokou školu a otec na ní chce přepsat byt (je hodně zadlužený) , sestra by byt prodala , zaplatila tátovo dluhy a zbytek peněz by jsme si rozdělili (jestli něco zůstane). Matka zemřela před sedmi roky a sestra je na sirotčím důchodu závislá. A tak nás zajímá, jestli by o ten důchod takovou manipulací s bytem nepřišla.

Pokud ano, tak by zůstala bez peněz (otec by jí žádné nedával). Jenže pak by nemohla dostudovat. Jak se pak řeší tyto případy, kdy je student bez peněz? Pomůže nějak stát? Nebo se bude muset školy vzdát? Teď studuje druhým rokem.

Nejlepší odpověď
Drap

Sirotčí důchod nemá žádnou vazbu na jakýkoli majetek. Získáním bytu v žádném případě nárok na důchod nezaniká.