Rokio

Dostane řidič trest, pokud chodec chce spáchat sebevraždu vstupem na silnici, ale na straně řidiče bude zavinění?

Co když na řidičově straně bude určitá míra zavinění, ale chodec chtěl vstupem na silnici ukončit svůj život? Dostane poté řidič nějaký trest a bude platit odškodné rodinným příslušníkům sebevraha?

Zde uvádím několik příkladů, kde je na straně řidiče nějaké zavinění:

  1. Chodec vstoupí na přechod, když mu řidič zleva zastavil a řidič zprava nikoliv a zároveň řidič zprava byl dál než 50 metrů od zebry. Chodec ale byl naprosto lhostejný a řidiči zprava neuskočil a raději se nechal srazit.
  2. Chodec úmyslně skočí na přechod pro chodce, když má zelenou a řidič má červenou a nechá ze sebe udělat placku, aby získal od řidiče odškodné.
  3. Chodci řidič na zebře zastaví, ale motorista za ním ho chce předjet a chodec úmyslně vstoupí na zebru řidiči předjíždějícímu na přechodě pro chodce.

Odpovědi
Ametyst

Bylo by hezké, kdyby se u chodce našel v kapse dopis na rozloučenou.

Kelt

Rokio, nedávno jsi prohlašoval, že chceš být normální a zas takové dotazy. Moje zásada. Když přecházím koukám na světla a taky na řidiče, když mi zastaví, tak přejdu. Nemám v úmyslu poškodit sebe, ani cizí vozidlo a vůbec se kvůli tomu nemíním obtěžovat po soudech. Sebevrah se chce zabít, on odškodné nechce.

Drap

O tom může rozhodnou pouze soud po zvážení všech okolností. Rozhodnutí soudu nelze předjímat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.