Dostane člověk nárok na důchod, i pokud netuší, kde má všechny zápočtové listy a papíry ze všech zaměstnání?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem důchod dostal, i když jsem všechny zápočtové listy nedohledal, přestože je povinností každého zaměstnavatele zápočťáky zaměstnanci vydat. Úřady jsou schopné údaje o zaměstnání najít i jiným způsobem. Pro ně jsou důležité hlavně údaje o platbě důchodového pojištění.

Další odpovědi
ivzez

Většinu dob důchodového pojištění má ČSSZ doloženu
(většina zaměstnavatelů své povinnosti plní a plnila), pokud
některá doba pojištění chybí, lze ji doložit i jinak.

Poznámka:
Nárok na důchod se „nedostává“, člověk jej má nebo nemá.
(Buď podmínky pro přiznání důchodu splní nebo nesplní.)

Dochy

ČSSZ by měla mít sama evidenci o všech zaměstnáních. Pokud se jim nevytopil archiv a zaměstnavatelé vše hlásili jak měli. Je možné jednou ročně požádat o výpis – tak si můžeš zkontrolovat zda je vše správně evidováno…